Powiew świeżości przydaje się nie tylko w domu, ale również w mediach społecznościowych. Chociaż nie musisz robić tych zmian dokładnie wtedy, gdy robi się nieco cieplej, to raz na jakiś czas warto przemyśleć i wykonać zaproponowane tu rady.

Nowe zdjęcia identyfikacyjne
Bardzo często jako zdjęcie profilowe wybieramy logotyp organizacji – i słusznie. Ale warto od czasu do czasu odświeżyć swój wizerunek. Przy okazji kampanii 1 proc. mogliście wstawić np. swój nr KRS. Jeśli macie nowa kampanię lub projekt możecie umieścić jako profilowe jakiś kadr z logo fundacji czy stowarzyszenia. Może kogoś z waszych podopiecznych? Ważne, żeby zdjęcie było czytelne dla innych.
Warto pamiętać też o zmianie zdjęcia w tle.

Sprawdź poprawność danych
Nie chodzi tylko o adres i numery, chociaż i te się zmieniają i warto je sprawdzić. Warto zweryfikować różne dane z opisów, sloganów i pól dodatkowych: kogo szukamy, skład zarządu, najbliższe spotkanie, itp. Wiele organizacji traci na tym, że na ich profilach nie można znaleźć aktualnych informacji o nich i ich działaniach.

Wypróbuj coś nowego
Social media to ciągłe testowanie. Nie warto się go bać. Publikuj posty przez kilka dni o innych niż zwykle porach, spróbuj nowego formatu wpisów np. postów wideo, otwórz się na debatę z fanami lub obserwującymi. Może się okazać, że nowe przynosi ciekawe efekty.

Odśwież stare
Przez wiele tygodni na swoim fanpage’u – Kryzysy wybuchają w social media w weekendy – publikowałam cytaty o mediach społecznościowych. Kiedy zaczęło się robić nudno i zanim zabrakło mi ciekawych cytatów postanowiłam odświeżyć format i od tamtej pory codziennie o 10 publikuję wybrane narzędzie do marketingu online. Moi fani bardzo się ucieszyli. Tak więc jestem zdania, że nowy cykl postów czy też treści na pewno pomoże.

Sprawdź dokładnie statystyki
Jeśli zwykle tego nie robisz albo przeglądasz je pobieżnie, raz na jakiś czas warto poświęcić trochę czasu i zajrzeć głębiej do statystyk Twojego profilu. Możesz korzystać z rozwiązań oferowanych przez sam portal np Facebook Insights czy statystyki od Twittera czy też te pochodzące od zewnętrznych firm, oferujących analizę za darmo, np. Iconosquare.com, wcześniej Statigr.am do Instagrama czy SocialBro do Twittera. Możesz się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy o swoich fanach/obserwujących.

A wy, co robicie aby odświeżyć swoje profile?

Wpis z technologie.ngo.pl

Zapisz się na powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments