Jak to jest z tymi wiadomościami na Facebooku? Które docierają, a które trafiają do folderu „inne”?

Dlaczego niektóre wiadomości wskakują mi do folderu „inne”, a niektóre pojawiają się w okienku czatu, nawet jeśli nie jestem z kimś znajomym? To dla mnie strasznie niejasne.

To, gdzie trafi dana wiadomość, zależy od relacji, jaka zachodzi między Tobą a nadawcą. Wiadomości Twoich znajomych trafiają zawsze do głównego folderu. Znajomi znajomych są traktowani przez Facebooka jako osoby, które możesz znać, wiec przy podstawowym filtrowaniu ich wiadomości raczej też trafią to głównego folderu. Jest jeszcze możliwość ustawienia dokładnej selekcji, kiedy to Facebook wiadomość od każdej osoby, której nie mamy w znajomych, wyśle do folderu „inne”. Opcje podstawowego/zaawansowanego filtrowania wiadomości ustawisz w zakładce ustawień prywatności.
Na jakiej podstawie Facebook decyduje o tym, czyja wiadomość może być dla Ciebie interesująca?

  • Znajomy znajomego wysyła wiadomość do Ciebie i kilku Waszych wspólnych znajomych
  • Członek grupy, do której należysz, wysyła do Ciebie wiadomość lub wiadomość zbiorową
  • Znajomy, który nie ma konta na Facebooku, skorzysta z Twoich danych kontaktowych, aby wysłać do Ciebie wiadomość za pośrednictwem aplikacji Facebook Messenger
  • Ponadto osoba, z którą nie masz połączenia na Facebooku, może zapłacić za to, by wiadomość od niej trafiła do Twojej skrzynki odbiorczej zamiast do folderu „inne”.

Ps. skrzynka „inne” ma własny fanpage.

Zapisz się na powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments