Dzisiejszy poranek Facebooka elektryzuje sytuacja pewnego studniówkowego zdjęcia z Wrocławia. Poniżej szybkie fotostory – tekst w przygotowaniu. O tym skąd się wzięła studniówkowa dupa z Wrocławia, co spotkało fotografa i skąd się wzięły lajki.

NA MINUS

  • nieusunięcie tego zdjęcia w czasie wstępnej selekcji
  • nieusunięcie tego zdjęcia przed dodaniem do galerii online
  • ujęcie z dołu
  • brak reakcji

 

PODSUMOWANIE

Ten przykład pokazuje jaką siłę mają social media. Niewinne zdjęcie wrzucone wśród 100 innych stało się podstawą do naprawdę niezłej burzy internetowej.

W skrócie?

Pewien wrocławski fotograf robił zdjęcia na studniówce, uchwycił od dołu dziewczynę w tańcu, widać jej trochę nagiego ciała. Ktoś wyśledził wśród 100 innych właśnie to foto i stworzył fanpage. Dzięki wykorzystaniu skryptu do lajkowania obecnie strona ma już jakieś 40 tysięcy lubiących. Co stanie się dalej z fanpage nie wiadomo. Dziewczyna (studniówkowa dupa z Wrocławia), szybko wyszukana przez internautów, skasowała konto z Facebooka. Wiele komentarzy było dla niej bardzo przykrych. Dostało się również fotografowi, którego wiele osób w tej chwili bardzo krytykuje. Może mieć problem ze znalezieniem pracy.

Studniówkowa dupa z Wrocławia

Nie chcę rozpowszechniać dalej zdjęcia, które sprawiło po pierwsze przykrość sfotografowanej dziewczynie. Możecie o sprawie przeczytać na Spider’sWeb. A kto chce zdjęcie znaleźć, to znajdzie je w sieci.

Cyberprzemoc (agresja elektroniczna) – stosowanie przemocy poprzez: prześladowanie, zastraszanie, nękanie, wyśmiewanie innych osób z wykorzystaniem Internetu i narzędzi typu elektronicznego takich jak: SMS, e-mail, witryny internetowe, fora dyskusyjne w internecie, portale społecznościowe i inne. Osobę dopuszczającą się takich czynów określa się stalkerem.

Formy cyberprzemocy

  • Rozsyłanie kompromitujących materiałów
  • Włamania na konta pocztowe i konta komunikatorów w celu rozsyłania kompromitujących wiadomości
  • Dalsze rozsyłanie otrzymanych danych i wiadomości jako zapisu rozmowy, czy kopii e-maila
  • Tworzenie kompromitujących i ośmieszających stron internetowych

Statystyki: Studniówkowa dupa z Wrocławia

Brand24: infografika o fanpage Studniówkowa dupa z Wrocławia
Brand24: infografika o fanpage
Newspoint: Ważne tematy
Newspoint: Ważne tematy
Newspoint: sentyment
Newspoint: sentyment

Jak można było uniknąć takiej sytuacji?

Fotograf nie powinien był udostępniać tego zdjęcia, redakcja nie powinna publikować. Facebook powinien usunąć wszystkie strony zawierające zarówno zdjęcie jak i słowo „dupa” (Studniówkowa dupa z Wrocławia). Pozostaje się uzbroić w cierpliwość, a potem czyścić sieć.

 Aktualizacja 4.02.2014 – godz. 21:00

Brand24: statystyki z 4 lutego
Brand24: statystyki z 4 lutego

Aktualizacja 8.02.2014 – godz. 18:00

– twierdzi, że chciał upolować ładną odsłoniętą podwiązkę – zrobił, wrzucił, pojechał robić kolejne tematy – nie spodziewał się aż takiej popularności galerii, nie to co ‚nie-do-konca-ocenzurowane’ zdjęcie z nocy naturystów które kiedyś poszło z pełną premedytacją – zdjęcie zdjął po telefonie z tego co pamiętam ojca dziewczyny – do godz 22:00 (02.02.14) dostał ponad 100 sms’ów, główne z bluzgami. Profil ukrył po moim telefonie, a strony zdjąć nie był w stanie.

Aktualizacja 17.07.2015

Fanpage na FB już nie działa, ale w sieci wciąż można znaleźć inny o tej samej nazwie, który polubiło trochę ponad 1300 osób. Brak na nim jakiejkolwiek aktywności. Wygląda na to, że sprawa całkowicie ucichła.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
pingo Recent comment authors
  Zapisz się na powiadomienia  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
pingo
Gość
pingo

hahah, ale głupie