Poprzedni tekst natchnął Was do podzielenia się swoimi ulubionymi filmami i serialami. Oto druga lista popularnych produkcji ukazujących social media w nowej odsłonie lub ciekawym kontekście.

 • icon

  House of Cards (serial)

  Rozgrywki polityczne w Białym Domu nie mogłyby przybierać na sile, gdyby nie wykorzystanie social media. Blogi, ćwierki i cała otoczka internetowa odgrywa silną rolę w intrygach Franka Underwooda.

 • icon

  S.h.i.e.l.d. (serial)

  Serial opowiada o tajnej organizacji walczącej o bezpieczeństwo i pokój na świecie (świecie pełnym kosmitów i niewyjaśnionych zjawisk). Jedną z bohaterek jest Skye – haktywistka, które łamie szyfry, ogarnia social media i śmiga w sieciach. Jest wartościową członkinią zespołu.

  Polecam szczególnie odcinek 4, gdzie Instagram, Flick i inne serwisy zdjęciowe odgrywają dużą rolę.

 • icon

  The Newsroom (serial)

  Tradycyjne media i nowe media? Świetne połączenie. 25 odcinków w trzech sezonach o życiu dziennikarzy w newsroomie.

 • icon

  Selfie (serial)

  Popularność w sieciach społecznościowych nie gwarantuje przyjaciół i szczęśliwego życia. Tylko 7 odcinków, bo serial się nie przyjął.

 • icon

  Jobs

  Flagowa postać Appla musi być związany z tematyką social media.

 • icon

  Sherlock Holmes (serial)

  Jeden z najbardziej znanych detektywów świata w uwspółcześnionej wersji nie stroni od zdobyczy technologicznych. Dr. Watson pisze bloga, który przyciąga nowych klientów, a obaj panowie używają social media do walki ze złem.

  Swoją drogą – możecie przeczytać tekst o tym czego możemy się nauczyć od Sherlocka Holmesa.

 • icon

  Birdman

  Polska premiera przed nami, ale już mogę zdradzić, że Birdman – historia aktora grającego superbohatera – przekazuje mocny statement odnośnie social media:

  I mean, who the f*** are you? You hate bloggers. You mock Twitter. You don’t even have a Facebook page. You’re the one who doesn’t exist.

  https://www.youtube.com/watch?v=GTxh6DHhyzM

Podzielcie się swoimi ulubionymi filmami i serialami, albo takimi, które warto/nie warto obejrzeć. Każdy głos jest ważny!

Zapisz się na powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments