PRESS-SERVICE Monitoring Mediów (PSMM) jest często zapominany i niedoceniany. Może dlatego, że pochodzą z Poznania, może z jakichś innych względów. Nie tylko monitoruje social media (usługę tę wprowadził w 2010 roku) i sieć, ale również radio, gazety, telewizję i media zagraniczne.

PRESS-SERVICE Monitoring Mediów poznałam będąc w Poznaniu na Akademii Socjomanii. Wśród uczestników szkolenia była Marlena, która pracuje w tej firmie. Strasznie fajnie, że przedstawiciel takiej firmy chce się doszkalać.

PSMM wie również jak budować relacje – otrzymałam od nich łamigłówkę do przesuwania klocków, gdzie można było ułożyć różne słowa, rogale świętego Marcina na 11 listopada, a na święta bilety do teatru i płytę (oczywiście oprócz życzeń).

 

screenshot-psmm.pl 2015-02-15 03-21-12

Narzędzie

Za 99 zł miesięcznie na portalu Inforia możemy analizować 2 tematy z nieograniczoną liczbą słów kluczowych. Kolejne dwa tematy kosztują już 249 zł, kolejne 2 – 390 zł. Pozostałe potrzeby wyceniane są indywidualnie.

Każdy pakiet obejmuje:

– nieograniczoną liczbę zwrotów kluczowych

– dedykowanego opiekuna

– aktualizacje 24/7

– eksport danych (pdf, doc, xls)

– porównywanie projektów

– automatyczne zestawienie statystyczne

Możemy testować narzędzie przez 14 dni za darmo.

Wśród zaawansowanych opcji znajdziemy: ręczne nadawanie wydźwięku przez zespół, zaawansowane raporty, doradztwo, monitoring kryzysowy oraz powiadomienia SMS.

 

press service monitoring mediów

 

Inforia jest oszczędna w designie tworząc przyjemny dla oka efekt. Wykresy są czytelne, a układ przejrzysty.

Po zalogowaniu na własną subdomenę widzimy Dashboard.

Dashboard

Szybki podgląd projektów. Możemy sprawdzić liczbę publikacji, wydźwięk, nowe treści, tematy i zagadnienia.

Wygodny widok pozwala sprawdzić główne wskaźniki na raz.

Katalog

 

screenshot-czaplicka.inforia-beta.net 2015-02-18 20-09-48

 

Możemy przejrzeć wyniki w danych tematach. Zapisuj, generuj analizę, wysyłaj dalej, dodawaj do ulubionych. Możemy sortować, filtrować i przeglądać wyniki wedle naszych potrzeb: po dacie wydania, po medium, wydźwięku, zleconej tematyce czy frazie.

Każda wzmianka ma również wyświetlony AVE (ekwiwalent reklamowy) zarówno w złotówkach jak i procentowo.

Pro tip

Press Service Monitoring Mediów jako jedyny ma możliwość eksportu do plików doc, a więc daje możliwość edytowania naszego raportu. Jest też kilka wersji obszerności takiego raportu – od prostego do zaawansowanego, z komentarzami, podkreślaniami i uwagami dodatkowymi.

 

screenshot-czaplicka.inforia-beta.net 2015-02-20 19-07-07

Pomoc

 

screenshot-czaplicka.inforia-beta.net 2015-02-18 21-59-18

 

Bardzo fajny tutorial jak korzystać z Inforii. Mamy przewodnik, odpowiedzi na najpopularniejsze pytania i dodatkowe ciekawostki.

 

Polecamy

 

screenshot-czaplicka.inforia-beta.net 2015-02-19 00-52-33

Zakładka Polecamy obejmuje materiały i raporty udostępniane przez PRESS-SERVICE Monitoring Mediów nieodpłatnie. Warto tam zaglądać po ciekawe analizy,

Twoje pliki

 

screenshot-czaplicka.inforia-beta.net 2015-02-21 12-04-57

Miejsce, gdzie znajdziemy nasze wygenerowane raporty, wylistowane publikacje i gdzie możemy nimi zarządzać.

Po zleceniu stworzenia pliku musimy odczekać aż system go wygeneruje – znajdziemy go do pobrania właśnie tam.

 

Dodatkowe tematy

 

Wbrew pozorom to nie konfigurowanie kolejnych słów kluczowych, a tagowanie tego, co mamy. Jeśli mam temat o kryzysach mogę dopisać sobie np. tagi „wizerunkowe”, „employer branding” itd.

 

screenshot-czaplicka.inforia-beta.net 2015-02-17 18-17-13

Podświetlenia

 

Bardzo fajna opcja – pozwala na wybranie, jakie słowa mają być podświetlone w naszych wyszukaniach. Mogę więc wyszukać inne, interesujące mnie słowa kluczowe w ramach moich wyszukań i podświetlić je.

 

screenshot-czaplicka.inforia-beta.net 2015-02-21 12-17-11

Kontakt

 

Znajdziemy tu dane firmy oraz kontakt do opiekuna handlowego.

 

Książka adresowa

 

Adresy email osób, którym chcemy przesyłać informacje o materiałach czy raporty.

Pro tip

Zwracam uwagę, że Inforia nie ma zakładki prezentującej wizualnie wyników. Jeśli szukamy wykresów generujemy je do pliku jako raport. Nie licząc wykresów na stronie głównej.

Konfigurowanie projektu

  • Krok 1: Zgłoś się do PRESS-SERVICE Monitoring Mediów

    Kolejne słowa kluczowe uruchamiasz przy współpracy z Twoim opiekunem z PRESS-SERVICE Monitoring Mediów.

O narzędziu

 

PRESS-SERVICE Monitoring Mediów jest krajowym liderem w dziedzinie kompleksowego monitoringu mediów i wysokospecjalistycznych analiz medialnych oraz wiodącym podmiotem w tej branży na rynku europejskim. Świadczy usługi typu B2B – dla największych koncernów, agencji PR, agencji marketingowych i interaktywnych, przedsiębiorstw i instytucji publicznych. Model współpracy z Klientem, począwszy od zapytania dobrze ilustruje schemat.

 

Ważna cecha różniąca ofertę PSMM od dostępnych na rynku to fakt, że na monitoring sieci składają się dwie usługi: monitoring internetu i monitoring social media.

Oferta monitoringu mediów społecznościowych obejmuje pięć pakietów (Na start, Efektywny, Optymalny, Profesjonalny, Premium). Szczegóły

 

Przeglądy mediów udostępniane są za pośrednictwem portalu Inforia i powiadomienia media express. Inforia to zaawansowane narzędzie informatyczne zapewniające całodobowy dostęp do dedykowanych – bieżących i archiwalnych – przeglądów mediów oraz możliwość wygodnego zarządzania opracowanymi wynikami monitoringu.

 

Inforia jest zbudowana z trzech poziomów:
– pulpitu prezentującego najważniejsze informacje z 5 ostatnich dni oraz „Nowości”,
– listy publikacji zawierającej szereg funkcjonalności, które pozwalają na sprawne zarządzanie pozyskanymi informacjami,
– podglądu materiału opisującego każdą informację szeregiem istotnych elementów.

 

Przeglądy mediów są uporządkowane według wybranych grup i zleconych do monitoringu tematów. Kategoryzowanie informacji może przebiegać dwuetapowo:
– na etapie uruchamiania monitoringu, kiedy wspólnie z Klientem tworzone są zakładki wg ustalonej tematyki,
– na dalszym etapie korzystania z usługi, kiedy Klient samodzielnie kategoryzuje informacje i tworzy indywidualne zakładki tematyczne.

 

Opracowane wyniki monitoringu nie są udostępniane publicznie. Logowanie do portalu wymaga autoryzacji. Każdy użytkownik posiada swój unikatowy login i hasło.

 

Inforia posiada wiele funkcji, które pozwalają na wygodne zarządzanie zmonitorowanymi materiałami i pozyskanie w ten sposób istotnych danych.

 

Mobile

Inforia na tabletach i komórkach wyświetla się dzięki responsive web design.

 

Zasięg

– internet i social media – serwisy internetowe, blogi opiniotwórcze, serwisy blogowe, serwisy społecznościowe , fora internetowe – łącznie blisko 5 mln źródeł
– prasa – ponad 1100 tytułów
– RTV – 100 stacji

 

Plany na przyszłość

 

W najbliższej przyszłości PRESS-SERVICE Monitoring Mediów planuje skupić się głównie na rozwijaniu i optymalizacji funkcjonujących narzędzi oraz posiadanych rozwiązań. W ramach tego prowadzone są obecnie działania w zakresie:

– dalszego rozwoju projektu – wątkowania i wiązania dyskusji w social mediach z przekazami w innych źródłach internetowych (display), z newsami z prasy, radia i TV

– tworzenia grafów przepływu informacji pomiędzy wszystkimi mediami i autorami (wersja aplikacji 2.5)

– umożliwienia dostępu do archiwum informacji z mediów online do 15 lat wstecz, w tym z social media do ok. 6 lat wstecz

– doskonalenia responsywności portalu Inforia na urządzeniach mobilnych

– zaproponowania szerszej grupie odbiorców specjalnych widgetów mobilnych do przeglądów mediów

– dalsze skracanie czasu pomiędzy pojawieniem się wpisu w social media i internecie a jego udostępnieniem na portalu Inforia (pełny real time)

– kontynuacji rozwoju własnych narzędzi wyszukiwania i analizy informacji, w tym m.in. tzw. sentymentu oraz wydźwięku informacji

– prezentacji większej ilości danych dot. analizy informacji z mediów społecznościowych na portalu

– udostępnienia wersji 2.0 systemu Effecto – narzędzia do analizy efektywności komunikatów oraz innych treści udostępnianych przez klientów w różnych mediach (własnych treści content marketingowych, pozycjonerskich, komunikatów prasowych i in.)

– umożliwienia w ramach systemu Effecto dostępu do zgromadzonych przez PSMM ponad 30 tys. kontaktów do mediów, dziennikarzy, ekspertów, blogerów, influencerów i in.

– rozszerzenia dostępu do wyników monitoringu reklam i analizy wydatków reklamowych w prasie, radiu i telewizji, internecie, w tym m.in. z YouTube.

 

Należy zaznaczyć, że portal Inforia funkcjonuje głównie jako narzędzie udostępniania przeglądów mediów i bieżącego obserwowania informacji, które pojawiają się w mediach. Najbardziej zaawansowane analizy zarówno mediów społecznościowych, jak i pozostałych źródeł medialnych prowadzone są w PRESS-SERVICE Monitoring Mediów w ramach wewnętrznych narzędzi i rozwiązań, przy wsparciu doświadczonych analityków. Stanowią one elementy wysokospecjalistycznych usług analitycznych, badawczych i konsultingowych. W ramach tych analiz odbiorcy usług otrzymują m.in. raporty wizerunkowe, badania efektywności działań PR i marketingowych, analizy sytuacji kryzysowych, potencjału komunikacyjnego, analizy przekazów medialnych, audyty rynkowe i komunikacyjne. W zakresie oferty analitycznej klienci zamawiają również raporty infobrokeringowe i wywiadowcze, analizy insightów konsumenckich, rozwiązania wspierające sprzedaż i obsługę klienta, a także analizy big data. W ramach usług abonenci korzystają również z codziennych przeglądów informacji, newsletterów, dedykowanych wizualizacji danych w postaci infografik czy różnego rodzaju prezentacji. W szczególności dla większych klientów posiadających wiele komórek organizacyjnych (ale nie tylko) realizujemy projekty z zakresu zarządzania informacjami, nadzoru reputacyjnego posiadanych marek i produktów, dostarczania niezbędnych i wyselekcjonowanych informacji dla działów PR, HR, marketingu, sprzedaży oraz brand managerów i zarządów firm.

Ponadto, w związku z realizacją wielu międzynarodowych projektów w zakresie monitoringu mediów, obejmujących kilkadziesiąt krajów świata, trwają prace nad doskonaleniem własnych narzędzi do monitorowania obcojęzycznych wpisów ze źródeł społecznościowych. Kontynuowane są również prace nad programem do rozpoznawania dźwięku i obrazu w zakresie wszystkich mediów.

Jeśli PRESS-SERVICE Monitoring Mediów to...

Marlena Sosnowska

Mówczyni w Press Service Monitoring Mediów

Sebastian Bykowski

Wiceprezes zarządu, spotkaliśmy się na jednej z konferencji

Marcin Szczupak

Analizy, badania i raporty to konik Marcina. Również bywalec konferencji.

30 dni monitoringu gratis!

Dla każdego kto zamówi monitoring social media i internetu jednocześnie

Kod: KRYZYSOWA NARZECZONA

Zamów konto i ciesz się miesiącem za darmo!

Zapisz się na powiadomienia
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Sebastian Bykowski
Sebastian Bykowski
6 lat temu

Monika Czaplicka, wielkie dzięki za tę analizę naszych usług i narzędzia. Cieszę się, że tak wiele dobrych słów mogłem przeczytać w Twojej recenzj na temat Inforii i samego #psmm. Bardzo fajnie, że ktoś ze środowiska social media i komunikacji w internecie w ogóle, poświęcił tyle czasu i energii na bardzo głęboką analizę tego co robimy. Naszą filozofią zawsze było i będzie stawianie potrzeb klienta na środku wszelkich naszych aktywności. To nie frazesy, ale ogromna siła, która motywuje nas do zmian i sprawia, że jako jedyni nie tylko przeżyliśmy, ale i rozwinęliśmy się w czasie conajmniej kilku rewolucji i globalnych kryzysów… Czytaj więcej »