Jeśli znacie Qpony.pl, to pewnie znacie Asię. Ogromna miłośniczka Twittera i social media. Jakie książki poleci do czytania?

Growth Hacker Marketing – Ryan Holiday

Ciągle mówi się o hakowaniu wzrostu, ale nie spotkałam się z pozycją, która byłaby tak dobrym, napisanym w prosty sposób przewodnikiem. Autor dostarcza nie tylko solidnej porcji wiedzy, ale również inspiracji. W moim przypadku, niemal każda kolejna strona, to pomysł na ulepszenie i wprowadzenie nowych działań w swojej pracy. Koniecznie sięgnijcie po książkę zamiast ebooka, bo Ryan Holiday zaznacza, że właśnie tutaj mógł wprowadzić pewne zmiany i dodać kilka wniosków z procesu hakowania wzrostu samej książki (bardzo wartościowe informacje!). Nie zabrakło również gratisów w postaci adresów blogów,  książek i prezentacji, które warto znać.

Twitter. Prawdziwa historia o bogactwie, władzy, przyjaźni i zdradzie – Nick Bilton

Jako wielbicielce Twittera i byłej dziennikarce, bardzo imponuje mi praca, którą wykonał autor książki. Nick Bilton przebił się przez ogrom materiału, żeby pokazać, jaką drogę musieli pokonać czterej hakerzy, by stworzyć sieć społecznościową, z której korzystają dziś m.in. głowy państw i celebryci. Nie dowiecie się, jak korzystać z Twittera i jakie daje możliwości, ale przeczytacie świetną powieść sensacyjną z historią nowych mediów na pierwszym planie.

Księżniczka Angina – Roland Topor

Powieść pełna absurdów, gier słownych – czyli wszystko to, co towarzyszy mojej pracy 😉 Znakomite połączeniu tekstu z ilustracjami sprawia, że myślisz: dlaczego to, co robię nie może takie być? Może – wystarczy dobra motywacja, chęć zakasania rękawów do działania i odwaga do podejmowania decyzji. Nikt, tak jak Topor, nie uczy, że warto wyjść poza szablon.

Joanna Stefaniak – od dwóch lat związana z poznańskim startupem Qpony.pl, gdzie jest odpowiedzialna za social media oraz pozyskiwanie użytkowników kanałami online i offline. Mobile marketing i nowe rozwiązania. Prywatnie wielbicielka Twittera, gdzie głównie: #socialmedia, #koleżanki, #wbiurze i #heheszki.

Znacie te książki? Podzielcie się swoimi opiniami. I sugestiami kogo powinnam zaprosić do podzielenia się swoimi lekturami 🙂

Zapisz się na powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments