Czasem szukasz inspiracji na nietypowe pomysły konkursowe na Facebooku? Mam dziś dla Ciebie kilka propozycji. Wszystkie legalne i niewymagające dużo pracy.

Wymyśl podpis do obrazka

Konkurs polega na wymyślaniu podpisu do obrazka. Nagrodę otrzymuje najciekawszy/najśmieszniejszy/najlepszy tekst.

Wartość dla marki? Wybierając odpowiednie grafiki możemy się dowiedzieć czegoś o fanach i postrzeganiu marki.

Uzupełnij lukę

Marka proponuje zdanie, w którym usuwa fragment. Zadaniem uczestników jest uzupełnić brakującą część zdania. Np. Z powodu _____ wybieram markę xyz nad inne.

Wartość dla marki? Zdania mogą pytać o preferencje zainteresowania czy inne istotne informacje o klientach

Konkurs fotograficzny

Nie musisz instalować aplikacji konkursowej. Możesz poprosić fanów o wysyłanie zdjęć w prywatnych wiadomościach, publikowanie na fanpage albo w komentarzach pod postem. Zawsze pamiętaj, by w regulaminie umieścić odpowiedni zapis, jeśli chcesz je potem wykorzystać.

Wartość dla marki? Można pozyskać naprawdę dużo ciekawych zdjęć.

 

Ulubiony cytat

Prowadzisz fanpage znanej osoby? A może tematyczny? Dobry cytat nie jest zły. Dla urozmaicenia możesz zachęcić ludzi do tworzenia grafik w jednym z darmowych generatorów.

Wartość dla marki? Cytaty angażują, mówią coś o ludziach, a i może content się pojawi?

 

Quiz

Przygotowujesz pytanie z otwartą odpowiedzią lub ABCD. Możesz też przygotować kilka pytań na raz lub dodawać jedno pytanie codziennie. Wszystko zależy od fantazji.

Wartość dla marki? Testy wiedzowe angażują i edukują, a jeśli dodasz elementy rywalizacyjne – tym lepiej.

 

Crowdsourcing

Zapytaj fanów o nowy smak, nazwę produktu czy slogan reklamowy, przy okazji nagradzając najlepsze uzasadnienie. Przy losowaniu nagród pamiętaj – musisz zgłosić to do izby celnej (będzie to wtedy nie konkurs a gra losowa).

Wartość dla marki? Opinia tłumu.

 

Rywalizacja

Sprzedajesz koszulki z nadrukami? Zrób rywalizację między projektantami. Zachęć ludzi do wyrażania zdania, z gry wypadają najmniej wspierani, nagrodę przyznaj osobie, która wygra z innymi twórcami.

Wartość dla marki? Opinia tłumu.

 

Kilka kanałów

Poukrywaj zadania lub elementy układanki na różnych stronach i profilach.

Wartość dla marki? Fani dowiedzą się o innych kanałach, a dobre zadanie może edukować.

 

Wydarzenie i zdjęcia

Chcesz zachęcić do udziału w wydarzeniu? Zapowiedz coś fajnego – maskotkę, celebrytę, wielkiego lajka, z którymi można będzie robić sobie fotki. I zrób konkurs foto. Możesz też zrobić konkurs dla spostrzegawczych, np. na targach samochodów dać listę kilku pojazdów do sfotografowania.

Wartość dla marki? Zaangażowanie, treści, edukacja, obecność na evencie.

Nie trzeba mieć wielkiego budżetu, kupować aplikacji czy robić konkurów na polubienia, żeby mieć wartościowe zaangażowanie, ciekawe treści czy realizować cele biznesowe. Trzeba mieć tylko dobry pomysł.

7
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Katarzyna RMonika CzaplickaWypalarniaRoman Recent comment authors
  Zapisz się na powiadomienia  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Roman
Gość
Roman

Witam

Mam taki pomysł na konkurs, produkujemy rózne przedmioty z okreslonego materiału ( mamy tylko jeden material w ofercie) zabawa miala by polegac na podsyłaniu pomysłów na kolejne produkty ktore moglibysmy wykonac z tego materiału ( z uzasadnieniem), my wybieramy najciekawszy pomysl, wykonujemy taki produkt i pierwszą sztukę przesyłamy autorowi pomysłu, potem produkt wchodzi do sprzedazy.
Czy to jest gra losowa? Czy to też trzeba zgłaszać do urzedu? Czy są jakieś pułapki przy takim konkursie?

Monika Czaplicka
Gość

Nie, to nie jest gra losowa – wybierana jest „najlepsza” odpowiedź. Do urzędu zgłaszać nie trzeba. A pułapki – jak zawsze 🙂

Roman
Gość
Roman

Dziękuje 🙂
Musze przyznać że 2 razy robiłem typowo lajkowy konkurs, az do momentu kiedy odkryłem Pani stronę 🙂 Dziękuje że taka stronka powstała.

Monika Czaplicka
Gość

bardzo się cieszę, że mogę pomóc 🙂

Wypalarnia
Gość

Bardzo fajne, kreatywne pomysły. W szczególności podoba mi się ,,Kilka kanałów” . Sama bardzo chętnie wzięłabym udział w takiej zabawie nawet bez nagrody. I myślę, że najlepszy konkurs to właśnie taki, który nawet przy skromnej nagrodzie jest w stanie zainteresować wielu ludzi ;-)Pozdarwiam

Monika Czaplicka
Gość

dziękuję 🙂

Katarzyna R
Gość

Jak się cieszę, że tu trafiłam, mam bardzo „młodego” fan paga, z grupą docelową 55,65,75 lat, i zastanawiałam się nad konkursem, wykorzystam a jakże (trochę modyfikując)