Bardzo często ludzie zamykają się w kwestii reputacji wokół tekstów i linków z Google. Coraz częściej jednak problemem jest nie tylko sam tekst, ale i multimedia.

Googlając swoje nazwisko zajrzyj nie tylko na to, co pokazuje portal w sekcji związanej z linkami, ale przejrzyj również zakładkę za zdjęciami. Nie chcesz, chyba, żeby Twój przyszły szef, Twoje dzieci za kilka lat, czy Twoi klienci teraz oglądali Twoje zdjęcie w nieodpowiedniej sytuacji, prawda?

Kolejną zakładką, do której warto zajrzeć to ta związana z treściami wideo. Nigdy nie wiesz kto i kiedy nagrał o Tobie film i wrzucił go na YouTube.


Co jeśli znajdę zdjęcie, które mi nie odpowiada?

Jeśli chodzi o usuwanie – zasady są takie same jak z treściami (znajdziesz je między innymi w rozdziale odnośnie usuwania). Bardzo często jednak dużo łatwiej jest po prostu dodać więcej zdjęć. Jak to zrobić? Możesz dodawać zdjęcia w mediach społecznościowych. Ale skuteczniejszą strategią jest dodanie zdjęć do strony internetowej czy bloga.

Dodanie zdjęcia to jedno, ale dużo ważniejsze jest stosowne jego podpisanie. W przypadku WordPressa jest to łatwe:

Wypełniamy pole tekst alternatywny (zwany również alt-em). W przypadku pisania kodu jest bardzo podobnie:

< img src=”link” alt=”Monika Czaplicka”>

Oczywiście, aby dodać zdjęcia, musisz mieć jakieś w zapasie. Dlatego warto zawsze mieć kilka zdjęć, które możesz co jakiś czas publikować w sieci. Profesjonalnych albo przynajmniej przyzwoitych 😉

Nie ograniczaj się tylko do swoich kont i strony bloga. Skorzystać z innych opcji: załóż konto na Slideshare, dodaj coś ze swoim zdjęciem na YouTube, skorzystaj z Flickr itd.

Co jeszcze może pomóc w pozycjonowaniu zdjęcia?

  • nazwanie pliku Twoim imieniem i nazwiskiem
  • podpisanie zdjęcia (w przypadku WordPressa pole Etykieta)
  • taguj się na mediach społecznościowych
  • komentuj swoim kontem
  • możesz nazwać album swoim imieniem i nazwiskiem
  • aby było bardziej naturalnie (i pozycjonowało się też w innych kontekstach) warto dodać szerszy opis, np. imię nazwisko czynność, którą robisz na zdjęciu, lokalizację albo opis kontekstu

Kolejnym krokiem jest tworzenie treści z tymi zdjęciami. Pisz posty, twórz prezentacje, wideo, galerie… Nie zapomnij dodać oczywiście słowa kluczowego, czyli swojego imienia i nazwiska. Linkuj do zdjęć (w końcu na tym polega pozycjonowanie).

To wszystko. Wystarczy powtarzać ten proces wprowadzając kolejne zdjęcia.

Zapisz się na powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments