Na każdego pisarza wywierana jest duża presja, jeśli chodzi o tworzenie wysokiej jakości i niepowtarzalnych treści. W ostatnim dziesięcioleciu pisarze mieli wiele problemów z tworzeniem wysokiej jakości treści, a przyczyn takiego stanu rzeczy jest wiele.

W tym krótkim artykule dowiesz się o typowych błędach podczas tworzenia treści i o tym, jak pisarz może je rozwiązać.

Jeśli jesteś zainteresowany zostaniem dobrym autorem treści lub napotkaniem problemów związanych z pisaniem, takich jak powielanie, ten post będzie dla Ciebie interesujący i pouczający.

7 Typowe błędy, których należy unikać podczas tworzenia treści

Spośród setek problemów związanych z pisaniem treści, wymieniliśmy te, o których warto wiedzieć, a których należy unikać. Znajdziesz również wskazówki i narzędzia, które pomogą Ci uniknąć tych drobnych błędów.

Błąd nr 1 – Nie skupianie się na wymaganiach czytelników.

Jednym z najczęstszych błędów popełnianych przez pisarza podczas tworzenia treści jest skupienie się na notowaniu pomysłów i tematów, którymi się interesuje. Musisz zawsze wiedzieć, że w pisaniu chodzi o zaspokojenie intencji czytelnika. Jeśli nie skupiasz się na wymaganiach czytelników lub użytkownikach przychodzących na blog / stronę, napotkasz wiele problemów. Obecnie większość marek pisałaby treści, aby promować swoje produkty i usługi, zamiast edukować czytelników.

Jeśli chcesz naprawić ten błąd i chcesz, aby Twoi odbiorcy / czytelnicy nawiązali z Tobą kontakt, powinieneś spróbować nawiązać z nimi kontakt. Komunikacja jest odpowiedzią na sukces, a jeśli dobrze znasz wymagania ludzi dotyczące ich demografii i psychografii, możesz stworzyć dla nich najlepsze treści. Możesz także skorzystać z narzędzi online, takich jak Google Trends, aby dowiedzieć się o aktualnych trendach rynkowych i zobaczyć, czego użytkownicy oczekują w sieci.

Błąd nr 2– Zapominanie o użyciu właściwych słów kluczowych.

Drugim najczęstszym błędem, który widzimy dzisiaj, jest to, że autorzy często unikają stosowania odpowiednich słów kluczowych w swoich treściach. Musisz wiedzieć, że te zwroty i słowa są kluczem do kierowania reklam na określony rynek na tak wielu poziomach. Jeśli nie dodajesz słów kluczowych odpowiednich dla swojej niszy i masz dużą gęstość wyszukiwania, nie ma możliwości, abyś mógł pozycjonować lub nawet indeksować swoje treści w wyższych SERP.

Najczęstszym sposobem uniknięcia tego rodzaju błędów jest skorzystanie z niezawodnego narzędzia do sugerowania słów kluczowych, które pomoże Ci uzyskać najlepsze słowa kluczowe. Możesz również skorzystać z narzędzi online do sprawdzania / śledzenia pozycji słowa kluczowego w celu znalezienia dokładnej pozycji słowa kluczowego w wyszukiwarce. Jeśli chcesz być dobrym twórcą treści i autorem, sugerujemy zapoznanie się z odpowiednimi słowami kluczowymi.

 

Błąd nr 3– zapominanie o opowiadaniu historii.

Trzecim częstym błędem występującym podczas tworzenia / pisania treści jest brak narracji. Jeśli chcesz odnieść sukces w tworzeniu / pisaniu bloga / treści, powinieneś wiedzieć, że historia łączy Cię z emocjami ludzi. Historia zawsze przyciągała uwagę czytelników i personalizowała ich codzienne doświadczenia. Możesz zbudować głębsze relacje z czytelnikami, jeśli zastosujesz technikę opowiadania historii. Wiele marek pomija opowiadanie historii i koncentruje się na ogólnym pisaniu treści, co jest poważnym błędem. Poniżej wymieniliśmy kilka wskazówek dotyczących opowiadania historii:

 • Najpierw zdecyduj, dlaczego chcesz opowiedzieć historię w określonym kontekście.
 • Musisz sprawić, by historia miała duże znaczenie.
 • Powinieneś poznać swoich odbiorców z głębszej perspektywy.
 • Kreatywność jest chaotyczna, więc jeśli chodzi o opowiadanie historii, musisz być bardzo brutalny.
 • Zawsze kończ swoją historię przyzwoitym zakończeniem.

Błąd nr 4– Ignorowanie pracy badawczej!

Większość ludzi polega dziś na starych informacjach zamieszczonych w sieci i nie szuka nowych informacji na temat pisania treści. Musisz wiedzieć, że jest to głęboko poważny błąd, ponieważ każdego dnia na zmianę wprowadzane są nowe aktualizacje i ulepszenia technologii, produktów i różnych usług. Jeśli piszesz treści w oparciu o stare informacje, z pewnością nudzisz swoich czytelników.

Jeśli chcesz, aby Twoje treści były wciągające, musisz najpierw uczynić je informacyjnymi i dokładnymi. Podanie błędnych informacji jest poważnym wykroczeniem i zalecamy sprawdzenie treści w wielu źródłach przed przesłaniem.

Błąd nr 5– ignorowanie dodawania obrazów!

Oto kolejny powszechny błąd popełniany dzisiaj przez większość autorów. Powinieneś wiedzieć, że jeśli chcesz, aby Twoje treści były wciągające i atrakcyjne, musisz upewnić się, że poprawiłeś różne aspekty wizualne. Obrazy są bardziej zrozumiałe niż słowa, dlatego sugerujemy dodanie odpowiednich obrazów do treści.

Pisarze nie są projektantami ani fotografami, więc potrzebujesz źródła, które zapewni Ci obrazy bez tantiem. Powinieneś spróbować użyć narzędzi do wyszukiwania odwróconych obrazów / wyszukiwarek / aplikacji, aby uzyskać bezpłatne i odpowiednie obrazy bez żadnych kłopotów. Najbardziej znane narzędzia wyszukiwania odwróconego obrazu należą do smallseotools, duplichecker, Tin eye.

Błąd nr 5– Zagadnienia gramatyczne!

Innym ważnym błędem, który widzimy w dzisiejszych czasach, jest to, że większość treści internetowych zawiera gramatykę i inne problemy z jakością. Może to poważnie zaszkodzić wiarygodności pisarza. Jeśli chcesz uniknąć tego błędu i tworzyć treści najwyższej jakości, sugerujemy skorzystanie z narzędzi do korekty online, takich jak Grammarly, Ginger, GrammarChecker.co i wielu innych w tej lidze. Przed przesłaniem treści należy zawsze sprawdzić, czy nie ma problemów z jakością.

 

Błąd nr 6– plagiat w treści

Jest to nie tylko jeden z typowych błędów popełnianych przez pisarza, ale także jeden z poważnych wykroczeń, jakie może popełnić pisarz. Plagiat jest zamierzony, ale dziś pisarz musi także uchronić się przed autoplagiatem i przypadkowym plagiatem.

Plagiat może poważnie wpłynąć na wiarygodność pisarza. Jeśli nie chcesz mieć złej reputacji w tej dziedzinie, musisz zawsze upewnić się, że używasz narzędzia do sprawdzania plagiatu w celu uwierzytelnienia oryginalności treści. W Internecie dostępnych jest wiele narzędzi do sprawdzania plagiatu, które mogą zapewnić usługi sprawdzające, ale jako pisarz musisz wiedzieć, że nie wszystkie te narzędzia i aplikacje do wykrywania plagiatu są niezawodne. Jeśli chcesz sprawdzić plagiat lub powielić zawartość z pełną dokładnością, zalecamy wypróbowanie narzędzia do sprawdzania plagiatu na stronie searchenginereports.net!

 • Ten darmowy program do sprawdzania plagiatu może również pomóc w skanowaniu innych problemów z jakością, a także powielania.
 • Możesz nie tylko sprawdzić swoje nowe treści pod kątem plagiatu, ale możesz także przeskanować swoją witrynę i dowiedzieć się, czy ktoś Cię kopiuje / kradnie.

Błąd nr 7– Zła konstrukcja!

Struktura treści ma duże znaczenie, jeśli chcesz cieszyć się wiarygodną pozycją w lidze twórców treści. Obecnie nowi autorzy popełniają typowe błędy, ponieważ nie skupiają się na formacie i strukturze treści. Dobrze zorganizowana treść zawsze zapewni czytelnikom przejrzystość, a także nada treści podsumowanie. Aby rozwiązać ten problem, musisz dodać do treści następujące elementy:

 • Musisz ustawić chwytliwy tytuł.
 • Użyj nagłówków i podtytułów w treści, aby podzielić swoje dzieło na małe i zrozumiałe części.
 • Używaj list i wypunktowań.
 • Skoncentruj się na dodawaniu małych zdań i łatwego słownictwa.

Aby uzyskać więcej wskazówek, jak uniknąć błędów podczas pisania i tworzenia treści, nie przerywaj!

Zapisz się na powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments