Pewnie zastanawiasz się jak przygotować post na Facebooka, aby był jak najbardziej angażujący, ciekawy i skuteczny. Oto kilka pomysłów, które mogą pomóc – przetestuj czy na Twojej stronie również zadziałają.

Wybieraj posty ze zdjęciem lub filmem

Niezależnie od tego jakie posty w danym momencie promuje edge rank, okazuje się największe zaangażowanie generalnie uzyskują posty, które mają dodane do tekstu grafiki lub film wideo. Jeśli chcesz stworzyć post z linkiem, warto najpierw dodać zdjęcie lub film, a dopiero w tekście dodać link (aby nie wyświetlił się podgląd linku).

 

Do 100 znaków

Jeśli wydaje Ci się, że 140 znaków na Twitterze, to mało, obawiam się, że Cię zmartwię. Według badań Simply Measure posty między 50 a 99 znaków osiągają największy poziom zaangażowania na Facebooku.

 

Wyraź emocje

Jak zbadano, posty z emoticonami mają o 1/3 więcej udostępnień i komentarzy, a do tego prawie 60% więcej polubień. Warto zdecydowanie spróbować czy mają wpływ również na odbiorców Twojej marki.

 

Pytaj

Nie jest to odkryciem, ale posty zawierające pytanie zdecydowanie mają więcej zaangażowania, ba!, nawet o 100% więcej niż posty, które są zdaniami twierdzącymi. Pytanie w poście to dopiero początek – nie zapomnij odpowiadać potem na komentarze.

Dawaj coś od siebie

Jeśli znasz Garego Vainerchuka, wiesz, że dawanie innym przynosi zyski. Potwierdzają to badania deklaratywne, w których ludzie uznają, że chętnie angażują się i lubią strony, które oferują coś swoim fanom (np. promocje).

 

Przeanalizuj, o której publikować

Wiadomo, że posty na Facebooku żyją dłużej niż na Twitterze i nie musimy aż tak celować w moment, kiedy nasi fani są online. Warto jednak testować różne godziny, ponieważ różne źródła badawcze wskazują różne godziny, w których warto to robić.

 

Nie unikaj weekendów

Zadziwiająco wiele agencji i firm „obchodzi” weekend uznając, że publikowanie w tych dniach nie ma sensu. Paradoksalnie bardzo często ludzie są wtedy online i są zainteresowani treściami. Sprawdź czy nie jest tak również z Twoimi odbiorcami. Jeśli nie chcesz pracować w sobotę i niedzielę może warto po prostu zaplanować posty?

 

To tylko 7 rad wartych sprawdzenia – na pewno masz swoje, które stosujesz od dłuższego czasu. Podzielisz się z nami?

Zapisz się na powiadomienia
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Runya EithelNar
Runya EithelNar
4 lat temu

Prawda 😀 Najwięcej lajków i komentarzy mam w weekendy od znajomych, dotyczą superkrótkich notek lub zdjęć, ale do 2-5 sztuk. Jak więcej, to jest mniej reakcji na nie.

Monika Czaplicka
Reply to  Runya EithelNar
4 lat temu

Ludzie niestety często nie mają czasu czytać :/

Runya EithelNar
Runya EithelNar
Reply to  Monika Czaplicka
4 lat temu

Chyba, że się jest znanym i popularnym lub napisało się notkę na poważny temat na czasie [np Czarne Protesty, ostatnio myśliwi itp]. Notka wtedy może być na cały ekran, a i tak znajdą się wtedy ludzie, którzy to przeczytają i napiszą komentarz do dyskusji. Ale o tym to jest napisane powyżej ^^” Dlatego często swoje długie notki skracam do formy wyliczeniowej, np „Wnioski z [aktywnosć, miejsce i czas]: i od myślników na jedną linijkę.”. Jest szansa, że chociaż jedna osoba to przeczyta i polubi.

Monika Czaplicka
Reply to  Runya EithelNar
4 lat temu

Jasne, że są ludzie, którzy czytają dłuższe treści – o tym z resztą jest mój niedawny wpis o tym czy dłuższe czy krótsze posty.
Ale, stety niestety – większość ludzi nie ma ochoty czytać nic dłuższego.

Lena Diver
Lena Diver
4 lat temu

Zgadzam się z wszystkimi spostrzeżeniami z artykułu. Praca z ludźmi (zwłaszcza tymi wirtualnymi) to ciężki kawał chleba i wiele czasu trzeba poświęcić by sprostać ich oczekiwaniom. Fakt, długie treści nie cieszą się tak wielkim zainteresowaniem jak te zwięzłe (pismo obrazkowe wyparło wszystko 😀 ), nie mniej, wychodzę z założenia, że skoro mam wiedzę, którą chcę się dzielić i zależy mi by mieć fun z prowadzenia swojego fanpaga i takie posty powinny się raz na jakiś czas na nim pojawić. Ilość „lajków” pod postami to zupełnie inna bajka – jestem zdania, że lepiej jest mieć ich kilka i mieć pewność, że… Czytaj więcej »

Monika Czaplicka
Reply to  Lena Diver
4 lat temu

trenuję, nadal się grudkuje 😛