Marta specjalizuje się we współpracy z blogerami. Spotkałyśmy się na niejednej konferencji (głównie we Wrocławiu, skąd pochodzi), gdzie tłumaczyła punkt widzenia marek, które reprezentuje. Kiedyś w Lemonsky, obecnie Limango Polska. Jakie książki poleca Marta?

Na co dzień czytam wiele książek o marketingu, zarządzaniu, komunikacji, social mediach, ale pewnie wszyscy je czytamy więc o czym tu gadać 😉 Dlatego wybrałam trzy tytuły, które zawsze polecam znajomym, gdy stają przed naszym regałem z książkami, przebiegają wzrokiem po półkach i pytają „Co warto?” – tłumaczy Marta.

Randy Pausch - Ostatni wykład

Jako chłopiec Randy miał wielkie marzenia. Chciał znaleźć się w miejscu, w którym nie działa grawitacja, zagrać w NFL, pracować dla Disneya, napisać hasło do World Book Encyklopedia i zostać Kapitanem Kirkiem.
I zrobił to! A nawet o wiele więcej.
Kiedy w wieku zaledwie 48 lat zdiagnozowano u niego nieuleczalnego raka trzustki wygłosił dla studentów Carnegie Mellon ostatnie wystąpienie zatytułowane „Prawdziwe spełnienie dziecięcych marzeń”. Ta książka to potężny kop motywacyjny. Czyta się przyjemnie – dobra lektura na urlop.

Dan Ariely - Potęga irracjonalności

Jak myślimy, że myślimy, a jak myślimy naprawdę? Dan Ariely, profesor ekonomii behawioralnej, razem ze swoim zespołem wziął na warsztat codzienne sytuacje. Czy wolimy lepsze słodycze za 1 grosz, czy gorsze, ale za darmo? Którą pozycję z karty restauracji wybieramy? Czy lepiej wynagrodzić znajomego dobrym słowem czy banknotem? Czy naprawdę ludzie myślą racjonalnie, a może wcale nie? A jeśli nie, to czy można tę irracjonalność zbadać i przewidzieć?

Peter M. Senge - Piąta dyscyplina teoria i praktyka organizacji uczących się

Świetna książka nie tylko dla menadżerów, ale też… matek ;). Kiedy jesteś rodzicem, nie-żoną, właścicielką psa, kota, kredytu, konta (albo kilku) w banku, a do tego zawodowo ogarniasz kilka projektów – przyda się dobra ściąga. Dużo praktycznej wiedzy o efektywnym zarządzaniu firmą, o wdrażaniu zmian, o efektywności, którą łatwo przełożyć na inne dyscypliny życia.

Marta Soja

Senior Community Specialist w platformie zakupowej Limango Polska. W pracy wielozadaniowa – spina działania online i offline, zarządza magazynem www.supermamy.limango.pl i dba o kanały social media. Prowadzi zajęcia ze studentami, zawsze pierwsza do prowadzenia projektów w blogosferze. Swojego psa adoptowała przez Facebooka, a 13-letniego syna podczytuje na blogu.

Znacie te książki? Podzielcie się swoimi opiniami. I sugestiami kogo powinnam zaprosić do podzielenia się swoimi lekturami 🙂

Zapisz się na powiadomienia
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr
6 lat temu

Randy Pausch – Ostatni wykład – tą książkę czytałam i przyznam, że to rewelacyjny motywator do działań. Polecam jako lekturę na kończące się już wakacje.