Pamiętacie pierwszą edycję listy wpadek na YouTube? Dziś kolejna porcja ciekawych filmików. Kryzysy i YouTube jak najbardziej idą w parze! Cały czas czekam na Wasze sugestie kryzysów. Wasz link może się znaleźć na kolejnej liście.

Znajdziecie na liście takie filmiki jak:

Monteith’s Crushed Cider – Sorry About the Twigs, Folks (Colenso BBDO)

Jak przekuć kryzys w sukces? Pokaż siłę swojego produktu! Bardzo fajne case study pokazujące, że oburzenie klientów można wykorzystać. Zaplanowany kryzys pomaga 🙂 Kryzysy i YouTube? Nawet jako opis kampanii.

FedEx employee throwing items in truck

Kolejny filmik pokazujących jak FedEx traktuje swoje paczki. Pamiętacie oryginalny filmik, gdzie kurier przerzuca paczkę z ekranem przez płot? Okazuje się, że w ramach przenoszenia paczek między ciężarówkami również mogą się dziać nieszczęścia. Kryzysy i YouTube i FedEx to złe połączenie 😉

Eura7: Oświadczenie dla mediów

Z naszego polskiego poletka – jak sobie radzić z ogłoszeniami o pracę. Eura7 znana m. in. z prowadzenia komunikacji Góralków.

Red Bull Titanic Advert (English)

Reklama, po której Red Bull miał poważne problemy wizerunkowe. Trzeba uważać z czego się żartuje. Kryzysy i Youtube albo telewizja – works the same.

Lululemon Chairmen, Chip Wilson’s Apology Called Worst Ever

Przeprosiny trzeba umieć robić – Chip Wilson chyba jednak nie dał sobie rady. Pan znany z wypowiedzi, że niektóre kobiety nie powinny nosić obcisłych spodni sportowych (typu legginsy).

GoldieBlox & Rube Goldberg „Princess Machine”

Wykorzystano utwór Beasty Boys bez ich zgody. Co ciekawe to firma GoldieBlox pozwała zespół, a nie odwrotnie. Jak to możliwe? Przeczytajcie.

Enjoy Coke as long as you’re not gay

Niedawna wpadka Coca-Coli z ich aplikacją do dzielenia się radością. Jak widać, nie wszyscy mogą się cieszyć – prezentacja działania strony.

Maltrato en Carulla Bogota.

Filmik z kolumbijskiego hipermarketu, gdzie ochroniarze szarpią się z klientami, którzy próbują wyjść po tym jak dziewczyna, widoczna na filmie, zwymiotowała na schodach. Para odmawia posprzątania, a obsługa domaga się działania.

all you can eat ribs

Lubię filmiki od kuchni 😉 Ale nie lubię kiedy się tak dzieje.

 

Kryzysy i YouTube

To na pewno nie ostatnia porcja filmików i przypadków kryzysowych z YouTube. A czy Ty masz jakieś swoje ulubione? Podziel się nimi w komentarzach! Najfajniejsze pojawią się w kolejnej edycji.

Zapisz się na powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments