Prawdopodobnie nie raz i nie dwa znajdujesz na portalu różne konkursy, które naruszają prawo polskie i/lub regulamin strony. Jeśli nie wiesz jak zgłosić nielegalny konkurs na Facebooku – oto poradnik krok po kroku.

 1. Kliknij w 3 kropeczki w poście, który chcesz zgłosić (prawy górny róg); w podanym przykładzie konkurs wymaga udostępniania, co jest niezgodne ze standarami społeczności Facebooka.
 2. Wybierz opcję zgłaszania nieprawidłowości do Facebooka
 3. Wybieramy z listy opcji tę, która nas interesuje
 4. Zgłoszenie jako spam jest proste, ale niestety nie pozwala nam na wysłanie powiadomienia do Facebooka do systemu zgłoszeń. Jak zgłosić nielegalny konkurs na Facebooku? Warto wybrać inną opcję. Zgłoszenie spamu zmniejsza jedynie zasięg takiego posta, ponieważ im więcej zgłoszeń o spam się pojawia, tym więcej obciętego organicznego zasięgu post ma.
 5. Przykład innego konkursu do zgłoszenia (z nielegalnym losowaniem, to jest nie zgłoszonym do Izby Celnej).
 6. Po wyborze opcji „coś innego” (someting else) na liście zgłoszeń możemy przeszukać bazę różnych zgłoszeń, m. in. wybierając opcję lokalnie nielegalnej treści.
 7. Takie zgłoszenie pozwala nam na zaraportowanie postu do Facebooka i wystawienie go do oceny.
 8. Raportowanie postu wygląda bliźniaczo podobnie do wcześniejszego systemu.
 9. Znów, wybór opcji spam nie pomaga, zachęcam więc do zgłoszenia pt. uważam, że ta treść nie powinna być na Facebooku. Wtedy mamy dłuższą listę wyboru. Ja znaznaczam, że jest nieodpowiedni, wkurzający i nieśmieszny.
 10. W ten sposób zgłoszenie pojawia się w systemie Facebooka, gdzie automat ocenia jego zgodność ze standardami społeczności. Warto pamiętać, że im więcej zgłoszeń, tym większa szansa, że nad sprawą pochyli się człowiek, który szybko zauważy niezgodność z regulaminem lub prawem.
 11. Swoje wszystkie zgłoszenia możecie zobaczyć na stronie facebook.com/support/
  Są tam też roszczenia zgłaszane w stosunku do waszych treści.
  Jak zgłosić nielegalny konkurs na Facebooku? Wystarczy tak naprawdę kilkanaście sekund, aby wysłać raport do portalu. Zastanawiasz się czy takie akcje mają sens? Jasne, że tak! Warto nie tylko się edukować jak organizować konkursy, ale również dbać o to, jak wygląda nasze otoczenie. Stop spamującym konkursom, które każą się udostępniać!
Zapisz się na powiadomienia
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
MoniaU
MoniaU
3 lat temu

Nie wiem, z jakich czarów korzystasz, ale na „moim” Facebooku nie ma takiej możliwości. Pod „trzema kropkami” są wyłącznie opcje: zapisz post/włącz powiadomienia/przypnij na karcie. I NIC WIĘCEJ. Załączyłabym screen, ale nie wiem jak tutaj to zrobić 🙁 Przykładowy konkurs nielegalnie żądający udostępnienia: https://www.facebook.com/TrzechMuszkieterow.konkursy/photos/a.347654545783891/371473886735290/?type=3&theater