Zakup dobrej jakości i wydajnego smartfona bywa kłopotliwy. Pod uwagę należy wziąć bowiem wiele parametrów. Dużo zależy również od jego przeznaczenia – czy ma być jedynie telefonem prywatnym, czy być wykorzystywany w celach służbowych. Czym kierować się przy wyborze smartfona? W końcu w pracy social media managera to jedno z najważniejszych narzędzi!

Czym się kierować podczas wyboru telefonu?

Smartfony są dzisiaj jednymi z najchętniej kupowanych sprzętów elektronicznych. Służą zarówno do celów rozrywkowych, jak i utrzymania podstawowej komunikacji z rodziną i przyjaciółmi. Wybór właściwego modelu zależy przede wszystkim od tego, do czego telefon będzie używany. Ważne jest, żeby jego obsługa nie przerosła właściciela. Dobrze, gdy steruje się nim w sposób intuicyjny, np. uruchamiając hotspot jednym kliknięciem. Jeżeli użytkownik jest zapalonym graczem, lubi mieć pod ręką wiele aplikacji i słucha dużo muzyki czy audiobooków, warto wybrać taki telefon, który posiada dużą pojemność. Nie mniej istotna jest jakość aparatu fotograficznego. Jest to szczególnie ważne, gdy aktywnie korzysta się z mediów społecznościowych lub lubi uwieczniać najważniejsze momenty dla własnych celów. Nie wolno zapominać o tym, że model smartfona musi być dopasowany do wieku.  Inne potrzeby będzie miał młody człowiek, a inne senior.

Wydajne smartfony – podstawowe parametry

Im droższy smartfon, tym zazwyczaj lepsze parametry, jakość wykonania i wydajność. Jednym z najważniejszych elementów jest rodzaj ekranu. Do wyboru jest:

  • IPS (in-plane switching) – technologia stosowana przede wszystkim w wyświetlaczach LCD,
  • AMOLED – zaawansowana wersja ekranów OLED,
  • LCD – dostępne w coraz nowocześniejszych modelach.

Podczas zakupu smartfona warto sprawdzić rodzaj procesora. Wiele zależy od systemu operacyjnego. Aby telefon działał płynnie, należy wybierać modele wyposażone w dwurdzeniowe procesory. Zasada jest dość prosta: im więcej rdzeni, tym większa wydajność. Równie istotna jest pojemność smartfona. Optymalne są modele wyposażone w 8 GB. Dzięki temu na telefonie można zainstalować najważniejsze aplikacje. Większość smartfonów ma slot na karty microSD, co umożliwia rozszerzenie pamięci.
Ważnym parametrem jest czas pracy baterii. W dobrej jakości telefonach pojemność akumulatora wynosi od 1200 do 1900 mAh. Na czynnik ten wpływ ma m.in. wielkość ekranu, moc procesora oraz intensywność użytkowania. Odpowiednio duża pojemność uchroni przed codzienną koniecznością ładowania telefonu.

To który wybrać? Nie ma gotowej odpowiedzi. Dużo zależy od budżetu, potrzeb i tego, jak go wykorzystujemy. Jeśli macie wątpliwości – po prostu poproście o pomoc.

Artykuł sponsorowany przez Euro RTV AGD.

Zapisz się na powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments