Zakładając, że masz konto reklamowe Facebooka i wiesz jak z niego korzystać, opowiem tylko w paru słowach jak można ustawić reklamę, aby pozyskać nowych zainteresowanych Twoją marką. Jak dotrzeć do nowych klientów reklamą na Facebooku i Instagramie?

1. Cel – zasięg lub odtworzenia wideo
W ten sposób zapłacić niewielkie kwoty, a możesz wyświetlać się wielu osobom. 
2. Grupa docelowa.
Po pierwsze – określ ją dobrze geograficznie. Lokalny biznes wymaga precyzyjnego targetowania według mapy. Skorzystaj z upuszczania piznezki lub kodów pocztowych dookoła Twojego biznesu.
Ustaw język polski – wykluczy to osoby nie mówiące w naszym języku.
Określ osoby MIESZKAJĄCE w okolicy, a nie tylko przejazdem.
Zastanów się czy interesują Cię ograniczenia wiekowe.
Sprawdź jakiej wielkości jest Twoja grupa docelowa (po prawej w szacunkach). Jeśli jest za mała – usuń ograniczenia wieku lub dodaj trochę więcej osób dodając większą powierzchnię.
Jeśli grupa jest za duża – dopisz zainteresowania.
UWAGA! Jeśli prowadzisz fryzjerstwo, nie określaj ludzi zainteresowanych włosami. Analogicznie – do restauracji przychodzą również osoby nie tylko zainteresowane knajpami. Pomyśl raczej o innych sprawach. Prowadzisz hinduską knajpę? Możesz próbować targetować na osoby zainteresowane np. Bollywood, Czasem Słońce, czasem deszcz albo innym filmem itp. Może jakąś specyficzną przyprawą? Szukaj inspiracji i testuj różne zainteresowania.
UWAGA 2: jeśli masz odpowiednie bazy ludzi np. klientów (za zgodami) lub osoby odwiedzające Twoją www możesz też skorzystać z opcji „ludzie podobni do” (lookalike)
 
UWAGA 3: Jak dotrzeć do nowych klientów reklamą na Facebooku i Instagramie? Jeśli chcesz dotrzeć do zupełnie nowych osób, musisz wykluczyć grupy niestandardowe:
– osoby angażujące się w fanpage
– osoby angażujące się w Instagrama
– osoby wchodzące na stronę
– listę klientów
– listę subskrybentów
itp.
 
3. Umiejscowienie – wybierz manualne i wybierz automatyczne dostosowywanie grafik. W ten sposób wgrane zdjęcie obetniesz do pionu, poziomu i kwadratu, dzięki czemu reklama będzie wyświetlała się dobrze. Chyba, że robisz wideo, wtedy pamiętaj, że mobile to pion, a desktop to poziom – czyli utwórz dwa zestawy reklam dla różnych urządzeń.
 
4. Optymalizacja może być na 10 sekundowe odtworzenia lub zasięg (ustaw wtedy np 2 wyświetlenia reklamy na tydzień).
 
5. Kreacja – to już zależy od materiałów, które mamy. Może być pojedyncze zdjęcie, wideo lub karuzela zdjęć z ciekawymi informacjami (np. dostępnymi voucherami lub ciekawostkami o naszym biznesie).
 

Jak dotrzeć do nowych klientów reklamą na Facebooku i Instagramie?

Pamiętaj, że ustawiając reklamę wideo, masz możliwość segmentowania klientów, czyli stworzenia niestandardowej grupy klientów na bazie tego ile naszego wideo obejrzeli. Kolejnym etapem będzie stworzenie niestandardowej grupy docelowej z tych osób, które obejrzały większość Twojego wideo i przedstawienie im kolejnej kampanii. W ten sposób budujesz lejek sprzedażowy!
Zapisz się na powiadomienia
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Dagmara
Dagmara
10 miesięcy temu

Extra tipy żeby poszerzyć grono odbiorców! Fakt, najważniejsze to dobrze określić grupę docelową oraz jej charakterystykę bez tego wszystkie inne działania nie mają większego sensu, raz się uda, a raz nie. Pozdrawiam.