Instytut Monitorowania Mediów to bardzo znany system do monitorowania radia, gazet i telewizji, jak również social media i portalów internetowych. Przedstawiam Wam odświeżony interface!

Łukasza poznałam w Białymstoku, bo oboje mieliśmy prelekcję na Social Media Czwartku w czerwcu 2013. Bardzo podobała mi się jego prezentacja o muzycznych festiwalach. Zagadałam i od tamtej pory mam dostęp do IMM. Dziś mam niepowtarzalną okazję przedstawić Wam odświeżoną wersję.

screenshot-www.instytut.com.pl 2014-12-31 21-37-33

Narzędzie

O nowym cenniku Instytut Monitorowania Mediów nie jestem w stanie powiedzieć nic. Ukrywają swoje ceny zarówno na stronie jak i w social media. Jedynym sposobem, aby się czegoś dowiedzieć jest wysłanie zapytania.

Update: Cennik monitoringu social media znajdziecie tutaj. Ceny od 99 zł miesięcznie. Jest też wersja testowa za darmo.

screenshot-panel.instytut.com.pl 2014-12-31 22-11-16

Panel

Nowy Instytut Monitorowania Mediów jest zdecydowanie ładniejszy niż poprzedni. Utrzymany w czarnej kolorystyce, czytelny i wygodny.

screenshot-platforma4.instytut.com.pl 2014-12-31 22-33-33

Platforma

Główne okno podglądu. Widzimy tu wszystkie źródła, projekty, wspomnienia. Po lewej wybieramy projekty lub jeden z modułów, w górnym pasku wybieramy źródła, a w głównym oknie mamy listę wspomnień i podgląd.

Lista pokazuje katalog, medium, źródło, tytuł, temat, datę, autora, sentyment, AVE oraz profil źródła.

Pro tip

Jeśli korzystamy z monitoringu nie tylko social media, ale internetu czy starych mediów możemy analizować AVE, czyli ekwiwalent reklamowy. Jest to wartość, którą musielibyśmy zapłacić za analogiczną powierzchnię reklamową w danym medium.

Jest to dobry sposób na mierzenie swoich działań i porównywanie się z konkurencją, ale należy pamiętać, że to tylko szacunkowa wartość.

Moduł analityczny

 • podsumowanie – liczba publikacji w danym okresie (eksport do excela), ogólna liczba publikacji w czasie, impresje (dotarcie – do wybranych źródeł), publikacje w podziale na media, najaktywniejsze źródła, najaktywniejsi autorzy
 • wydźwięk – w czasie, udział procentowy, stosunek pozytywne/negatywne, wydźwięk a medium, w podziale na źródła
 • autorzy – najaktywniejsi, autorzy największej liczby publikacji
 • zasięg – impresje, w podziale na profil medium (ogólnoinformacyjne, sportowe itd.), typy prasy, regionalne a ogólnokrajowe, publikacje w regionach
 • AVE – najwyższe AVE, AVE a wydźwięk, AVE a medium

screenshot-analizy4.instytut.com.pl 2015-01-01 15-45-21

Każdy wykres można pobrać do excela, wydrukować, zapisać jako jpg, png, pdf lub svg. Możemy zmieniać daty projektów oraz porównywać je.

Biuletyn

screenshot-platforma4.instytut.com.pl 2015-01-01 23-37-40

Wyjątkowy element IMM – biuletyn umożliwia wysyłanie na maila raportów z monitoringu. To nie jest to samo co powiadomienia. Raczej takie podsumowanie.

Powiadomienia

screenshot-platforma4.instytut.com.pl 2015-01-01 23-37-54

Instytut Monitorowania Mediów jako jedyny posiada nie tylko powiadomienia na maila, ale również w formie sms.

Ustawienia widoku

screenshot-platforma4.instytut.com.pl 2015-01-01 23-42-36

Możemy konfigurować interesujące nas kategorie danych.

Podświetlanie wyrażeń

screenshot-platforma4.instytut.com.pl 2015-01-01 23-43-37

Monitoring to jedno, ale mogą nas interesować pewne słowa kluczowe w ramach danego projektu. Dzięki podświetlaniu możemy poprosić system o zaznaczanie ich (a nie dodawać ich jako słowa kluczowe).

Konfigurowanie projektu

 • Krok 1: Słowa kluczowe

  Pierwszą rzeczą, która zaskakuje jest automatyczne wyświetlanie potencjalnych wyników. Dzięki temu już na poziomie kreowania projektu widzimy czy należy jakieś słowa kluczowe wykluczyć lub dodać.

   

  Mamy też możliwość dodania zaawansowanych kwerend, czyli mówiąc po laickiemu: robić skomplikowane algorytmy przy użyciu OR, AND i znaków specjalnych.Pro tip

dotarcie – czytelnictwo – dla prasy (PBC) wyrażone w liczbie potencjalnych kontaktów z przekazem. Wielkość czytelnictwa (liczona w oparciu o wskaźnik CCS) wskazuje średnią liczbę osób, które zetknęły się z danym tytułem w okresie przyjętego cyklu sezonowego. Informacje o czytelnictwie najważniejszych gazet i magazynów dostępne są bezpłatnie.
dotarcie – widownia – dla programów telewizyjnych (AGB Nielsen). Możliwe jest zamówienie danych dotyczących oglądalności i demografii wszystkich programów telewizyjnych oraz audytorium przekazów radiowych. Dane telemetryczne przedstawiają dokładną liczbę widzów w podziale na miejsce zamieszkania, płeć, wiek i wykształcenie. Ilościowe pomiary widowni podawane są dla konkretnej minuty transmisji.
dotarcie – audytorium przekazów radiowych (MillwardBrown SMG/KRC). Wyniki pomiaru audytorium radia dostarczają informacji o liczbie słuchaczy w podziale na piętnastominutowe przedziały dni powszednich i weekendowych dla każdej stacji radiowej osobno. Możliwe jest zamówienie danych dotyczących oglądalności i demografii wszystkich programów telewizyjnych oraz audytorium przekazów radiowych.
dotarcie – odsłony – wskaźnik pokazujący średnią liczbę odsłon przypadających na jeden materiał.
 • Krok 2: Słowa kluczowe

  screenshot-ami.instytut.com.pl 2015-01-01 22-01-49Warto zwrócić uwagę, że Instytut Monitorowania Mediów bierze pod uwagę fleksję, czyli nie musimy wpisywać słów kluczowych odmieniając je przez przypadki.

 • Krok 3: Wykluczenia

  screenshot-ami.instytut.com.pl 2015-01-01 22-01-56

 • Krok 4: Żródła

  screenshot-ami.instytut.com.pl 2015-01-01 22-02-49Mamy do wyboru zarówno portale jak i różne branże, co może być bardzo wygodne, żeby zawężać wyniki.

 • Krok 5: Dodatkowo

  screenshot-ami.instytut.com.pl 2015-01-01 22-02-57

 • Krok 6: Podsumowanie

  screenshot-ami.instytut.com.pl 2015-01-01 22-03-10tak naprawdę moglibyśmy od razu przejść do tego kroku – zawiera wszystkie wcześniejsze elementy.

O narzędziu

Instytut Monitorowania Mediów to lider branży monitoringu mediów w Polsce. Od ponad dekady dostarcza klientom kompleksową usługę badania wizerunku w prasie, radiu, telewizji oraz w internecie
i w mediach społecznościowych. Rozwój potrzeb na rynku monitorowania mediów spowodował, że
od 2003 roku IMM uruchomił dziewiętnaście ośrodków lokalnych w największych miastach Polski, dzięki czemu stało się możliwe pozyskiwanie informacji z gazet regionalnych już w dniu ich wydania.
Od początku 2010 roku IMM oferuje możliwość zamówienia monitoringu mediów z krajów Europy Środkowo-Wschodniej (CEE). IMM publikuje szereg ogólnodostępnych raportów, w tym „Najbardziej Opiniotwórcze Media” – cykliczny ranking najczęściej cytowanych mediów, a także regularne badania polskiego dyskursu internetowego w ramach projektu Kompas Social Media.

Dlaczego IMM?

 • jesteśmy największą firmą monitorującą media w Polsce
 • od ponad dekady zapewniamy najwyższe standardy monitoringu mediów na rynku
 • wyróżnia nas wysoka jakość produktów i usług – dla nas nie ma zleceń niemożliwych
 • dbamy o Twój czas – na każdym etapie współpracy doradzimy i pomożemy zoptymalizować zamówienie
 • rozumiejąc potrzeby zmieniającego się rynku stale rozwijamy portfolio naszych usług i dostosowujemy je do indywidualnych potrzeb Klientów

Mobile

Przeglądanie nowego panelu Instytut Monitorowania Mediów nie stanowi problemu ani na komórce ani na tablecie – narzędzie stworzone jest w systemie mobilnym dostosowanym do różnych urządzeń.

Zasięg

Łączna liczba mediów w bazie IMM to 204131 źródła.

Poznaj IMM

Moje IMM

Łukasz Jadaś

Jest ekspertem ds. monitorowania internetu, pojawia się na wydarzeniach branżowych. Jest jedną osobą z IMM, z którą mam kontakt 🙂

Zamów teraz!

14 dni darmowego testu monitoringu internetu + social media, w opcji 'monitoringu z ekspertem' i 10% zniżki na monitoring internetu + social media

Zapisz się na powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments