Wszystko czego chcieliście się dowiedzieć o Facebook ban, czyli tym, jak portal Zuckerberga blokuje Wam konto. Co zostaje zablokowane, co możemy robić, na jak długo i za co grozi nam ban – wszystkiego dowiecie się od prawdziwej weteranki, czyli ode mnie; mam już na koncie przynajmniej z 10 banów, więc wiem z czym to się je 😉
tekst zaktualizowano w maju 2018 (podczas kolejnego bana 😉 )

Facebook ban i ban na fanpage

Zacznijmy od rozróżnienia różnych banów. Ban na fanpage możemy otrzymać, jeśli administrator strony uzna, że naruszamy regulamin strony, Facebooka albo po prostu, bo nas nie lubi. Oznacza to tyle, że nie możemy wchodzić w interakcje z daną stroną.

Innym typem blokady jest Facebook ban czy właściwie zawieszenie konta. Dotyczy całego naszego konta osobowego i wiąże się z wieloma obostrzeniami.

Za co można dostać bana?

Aby dostać bana treści najczęściej muszą zostać przez kogoś zgłoszone i rozpatrzone przez przedstawiciela portalu. Oznacza to, że dotyczy to nie tylko treści na ścianie, ale na fanpage, grupach, a nawet w prywatnych wiadomościach. ALE Facebook testuje również automaty, które będą wyszukiwały słów kluczowych i reagowały na nie.

 • Karmienie piersią

  Wojna między matkami (chociaż i paru ojców też się angażuje) a Facebookiem o zdjęcia z karmienia piersią trwają. Według dokumentu, który nazywa się Standardy społeczności Facebooka nie należy wstawiać nagości. Ale z drugiej strony sam portal zachęca do dzielenia się zdjęciami karmienia. Wszystko zależy więc od tego czy ktoś nasze zdjęcie zgłosi jako gorszące.

  Publikowanie na Facebooku treści pornograficznych oraz treści wyraźnie nacechowanych seksualnie, w których udział biorą osoby nieletnie, jest surowo zabronione. Udostępnianie treści zawierających elementy nagości jest objęte ścisłymi ograniczeniami. Staramy się jednak szanować prawo użytkowników do udostępniania treści, które są dla nich ważne, takich jak zdjęcie posągu Dawida Michała Anioła czy zdjęcie dziecka w trakcie karmienia piersią.

  29906170001_3633859014001_video-still-for-video-3633814731001

 • Mark Zuckerberg

  Jak się okazuje na Facebook może być tylko jeden Mark Zuckerberg. Dopiero sprawa sądowa pozwoliła prawnikowi z Indiany zaistnieć jako profil osobowy. Dla wszystkich fejków – ban.

 • Nazwa użytkownika

  Częste zmiany nazwy użytkownika (imienia i nazwiska) często prowadzą do blokady i obowiązku skanowania swojego dowodu osobistego. Tak samo jak podejrzenie o prowadzenia sztucznego konta: brak odpowiednich danych, podszywanie się pod inne osoby itp.

 • Spam

  Zbyt wiele zgłoszeń o rozsyłaniu spamu również może skończyć się zablokowaniem konta, a nawet otrzymaniem kary pieniężnej, jeśli sprawa trafi do sądu.

 • Poniżej 13 lat

  Konto na Facebooku wymaga skończonych 13 lat. Według statystyk podawanych przez Facebooka 20 tysięcy kont nieletnich jest codziennie zamykanych na tym portalu.

 • ``Hackowanie`` Facebooka

  Jeśli niewłaściwie wykorzystasz możliwości API lub dodawania skryptów do Facebooka możesz zostać zbanowany za niebezpieczną aktywność.

  Hello,
  Our systems indicate that you’ve been highly active on Facebook lately and viewing pages at a quick enough rate that we suspect you may be running an automated script.

 • Nieodpowiednie słowa

  Mowa nienawiści, obrażanie innych użytkowników – to wszystko może skończyć się banem na podstawie słów kluczowych wyszukanych przez botów.

Dostępne funkcje

Chociaż Facebook ban, czyli zawieszenie konta oznacza, że nasz profil nie funkcjonuje normalnie, okazuje się, że jest kilka rzeczy, które możemy robić.
Oczywiście oprócz logowania się i czytania wszystkiego.

Prywatne wiadomości i czat

Mamy jedynie możliwość czytania prywatnych wiadomości. Nie możemy odpisywać.

Dodawanie znajomych

Nie możemy zapraszać znajomych, ale możemy akceptować zaproszenia. Mamy też możliwość akceptowania ludzi, zainteresowanych dołączeniem do grupy, ale nie zapraszania ich.

Potwierdzanie zaproszeń

Bez problemu możemy potwierdzać zainteresowanie/odrzucać zaproszenia na wydarzenia. Ale nie możemy zaznaczać, że idziemy na wydarzenie!

Zapisywanie

Możemy dodawać posty do zapisanych, towrzyć kolekcje itp.

Ponieważ nie możemy publikować treści z naszego konta, oznacza to też, że nie będzie mogli używać naszego fanpage. Również zaplanowane posty nie zostaną opublikowane.

Czy można coś zrobić? Jedynym rozwiązaniem, oprócz przeczekania, jest próba odwołania się do Facebooka kontaktując się z nimi i próbując wyjaśnić sytuację. Zwykle jednak nie przynosi to efektu.

Jak długi jest ban?

Wedle mojej wiedzy Facebook ban jest stopniowany – najpierw godzina, potem kilka godzin, dzień, 3 dni, 7 dni, 14 i 30. Może się jednak okazać, że przyznawany jest na podstawie decyzji przedstawiciela Facebooka.

Niestety istnieje szansa, że konto, które ma dużo za uszami zostanie dezaktywowane na stałe. Takie konta nie są już przywracane.

Zawsze bądź przygotowany/a

Na takie okazje mam zawsze przygotowane dwie rzeczy:

 • zapasowe konto. jest to oczywiście niezgodne z regulaminem Facebooka (można mieć jeden profil na osobę), ale nie wyobrażam sobie powiedzieć klientom, że sorry, ale mam bana 😉 dzięki temu mogę się komunikować chociaż częściowo.
 • Zawsze, zawsze, zawsze mam dodatkowych administratorów na fanpage oraz dodane moje konto na czas bana. Dzięki temu nie grozi mi sytuacja, że fanpage zostanie bez opieki przez np. miesiąc 😉

Jak i gdzie się odwołać od zbanowania na Facebooku?

Niestety Facebook nie bardzo przejmuje się odwołaniami od zbanowania. Nawet w formularzu odwołania informuje, że nie czyta tego, co piszemy.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o Facebook ban przeczytaj pomoc.

Jakub poleca w swoim wpisie sposób na ominięcie bana. Zobaczcie.

A Wam – zdarzył się Facebook ban?

Zapisz się na powiadomienia
Powiadom o
guest
83 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Sylwester Iżowski
7 lat temu

Co do umieszczania wpisów na fanpage – warto dodać jako administratora fejkowe konto – wtedy dalej będziemy mogli zasypywać postami naszych fanów.

Monika Czaplicka
Reply to  Sylwester Iżowski
7 lat temu

to też jest problematyczne, bo mojemu znajomemu zablokowali konto fejkowe, za bycie fejkiem 😉

Sylwester Iżowski
Reply to  Monika Czaplicka
7 lat temu

To się zakłada w miarę „prawdziwe”. Nie ma z tym problemu, posiadam kilka takich kont i w wielu przypadkach uratowały mi dupę.

Monika Czaplicka
Reply to  Sylwester Iżowski
7 lat temu

różnie bywa 😉

Ewa
Ewa
Reply to  Monika Czaplicka
2 lat temu

Pani Moniko a czy jest możliwe że Facebook ogólnie blokuje dane każde konto które założę na prawdziwe dane max dwa dni wytrzymuje a konto na które dostałam bana na 3dni w cale nie zostało odblokowane fejk konta działają a moje żadne nawet zalozone na innym urządzeniu innym IP.

Andrzej Boczek
7 lat temu

Ostatni, w ramach zabezpieczania się przed banem, postanowiłem zaufać żonie i uczyniłem ją administratorem strony.
Wydaje mi się, że należy założyć, że jednak z jakiś powodów dostaniemy bana i przygotować się na tą ewentualność. O ile nie publikowanie swoich osobistych selfików przez jakiś czas jest do przeżycia, to zniknięcie fanpage bloga może być problemem…

Pozdrawiam
— Andrzej

Monika Czaplicka
Reply to  Andrzej Boczek
7 lat temu

Facebook, jak każdy inny kanał, nie jest naszym własnym medium. W każdej chwili może się okazać, że ktoś usunie naszą treść – słusznie czy nie słusznie – i zostaniemy z ręką w nocniku. Warto się zabezpieczać 😉

Andrzej Boczek
Reply to  Monika Czaplicka
7 lat temu

Wchodzimy niestety w katastroficzne wizje, jakie rozsiewają przed nami sprzedawcy ubezpieczeń na życie. Ale mimo wszystko warto o tym myśleć. To są scenariusze, które odgrywane w głowie „na sucho” niestety mogą się zdarzyć. I wówczas zaskakuje nas myśl granicząca z autouwielbieniem własnego geniuszu: „Ale ja jestem na to gotowy! Wiem co robić. ” Bardzo ciekawa myśl, którą wyraziłaś dotycząca własności kanału. To chyba dotyczy wszystkich aspektów. – hostingu, domeny, blog-enginu itp. Tak długo jako ktoś z nas zdejmuje choć okruch odpowiedzialności – ma on prawo powiedzieć nam „posunąłeś się za daleko, zrywam umowę”. Jeszcze raz – warto myśleć o takich… Czytaj więcej »

Monika Czaplicka
Reply to  Andrzej Boczek
7 lat temu

Z hostingiem masz więcej opcji – możesz robić kopię strony, poza tym płacisz za usługę, którą powinna firma Ci dostarczać – szansa, że nagle Twoja strona zniknie jest dość niewielka. Mamy też normalną obsługę klienta.
Na Facebooku regularnie giną treści i nawet nie ma się z kim kontaktować w tej sprawie. Ot, podam przykład z dziś:

Andrzej Boczek
Reply to  Monika Czaplicka
7 lat temu

FB rzeczywiście ma ogromny ruch i reaguje bardzo panicznie: jak ktoś woła „złodziej” to pewnie coś jest na rzeczy – zablokujmy i niech się leming tłumaczy, że nie jest zielonym wielbłądem.
Jednakowoż, jako provider internetowy, byłem kiedyś stroną w sporze sądowym dotyczącym nieprzyjemnych treści zamieszczonych przez jednego z moich użytkowników. Powiem szczerze, że poziom frustracji związanej z nagonką prawniczą dał mi do zastanowienia. Jeśli byłbym słabszej konstrukcji, może uległ bym żądaniom prawnikom dotyczących przekazania kontroli nad inkryminowaną treścią….
Swoją drogą, może należy się jakiś publiczny artykuł klasy Bloggers2Bloggers o tematyce „jak sprawić, że Twoje treści będą kuloodporne” ?

— Andrzej

Monika Czaplicka
Reply to  Andrzej Boczek
7 lat temu

Napisałabym taki tekst, ale to niemożliwe, więc nie będę obiecywać 😉

Dima Noizinfected
Dima Noizinfected
Reply to  Andrzej Boczek
4 lat temu

oj tam, hosting drogi nie jest, jak masz kontrowersyjne tresci zawsze mozesz zmigrowac. Hostingow masz mase. Mozna nawet anonimowo za krypto wynajac VPSa, unikajac odpowiedzialnosci z tytulu jakiegos durnego prawa o cenzurze Internetu 😉 Poza tym caly swiat jest dla Ciebie –
hostujesz tam, gdzie prawo Internetowe jest najbardziej liberalne. lepiej jest na swoim.

Dima Noizinfected
Dima Noizinfected
6 lat temu

mnie zablokowal chyba automat za wyslanie żonie linka z hajlującym Hitelerem w prywatnej wiadomosci

teraz juz gadamy na Hangouts

i Wam radze powoli rezygnować z Facebook, a co najmniej miec Google+ na wszelki wypadek

Makas99 Garek55
Makas99 Garek55
5 lat temu

Mojej przyjaciółce się dzisiaj zdarzył 🙁

Lech
Lech
4 lat temu

Niestey ale dostalem bana za krytykę pseudospolecznika ktory ma zla opinię u wielu mieszkańców

cinekm74
cinekm74
4 lat temu

comment image Mi zablokowali konto, bo wstawiłem na stronę poświęconą malowaniu figurek moją ostatnia pracę. Figurkę żywiczną Hitlera w skali 1:35. Zaznaczyłem, że nie przedstawia ona żadnych moich poglądów, ani sympatii politycznych – jest tylko modelem. Chodziło mi o otrzymanie pomocy od kolegów w sprawie malowania niektórych elementów. Wzięli i dali mi bana na 7 dni. Ktoś podpdolił ze znajomych, czy z automatu wychwyciło Adolfa? Codziennie odwołuję się, ale widać że chyba nie czytają odwołań? W załączeniu zdjęcie. Chodziło mi o malowanie twarzy – cieniowanie.

Ivellios
Reply to  cinekm74
3 lat temu

Formularz do wysyłania odwołań de facto niczego nie wysyła, więc można sobie pisać i klikać a odwołanie i tak nawet nie dotrze do Facebooka. To jest po prostu jawne oszustwo mające dać złudną nadzieję na zmianę swojego losu na tej podłej stronie.

rbk17
rbk17
4 lat temu

Już 4 raz bodajże zostałem zablokowany, pierwsze 3 za użycie słowa na p…. w stosunku do gejów. Ostatnio za krytykę transseksualistów startujących w Mistrzostwach Świata jako kobiety (Semenya). 30 dni blokady. To jest chore – już nic praktycznie nie można napisać, niedługo trzeba będzie mieć ogromną książkę aby bezpiecznie komentować wydarzenia…

rbk17
rbk17
4 lat temu

Jak robicie fejkowe konta to nic nie lajkujcie i nie komentujcie, bo jak kogoś zdenerwujecie to was zgłosi.

Monika Czaplicka
Reply to  rbk17
4 lat temu

ale nieaktywne konto może zostać usunięte.
poza tym po co mieć konto bez aktywności?

rbk17
rbk17
Reply to  Monika Czaplicka
4 lat temu

Mi potrzebne jest gdy moje osobiste mi zbanują wtedy mam kontakt ze znajomymi, z którymi muszę mieć kontakt, poza tym do kilku gierek również jest potrzebne.

Julia
Julia
4 lat temu

Ja dostałam już parę kiedyś. Ostatnio na 3 dni minęło kilka godzin i dostałam na tydzień za pozdrowienie facebookowych konfitur które zgłaszają moją wolność słowa. Jutro mają odblokować:D

Karol Kundzicz
Karol Kundzicz
4 lat temu

Nic nie pisałem a dostałem bana bez podania przyczyny na 30 dni

Monika Czaplicka
Reply to  Karol Kundzicz
4 lat temu

nigdy nic nie pisałeś? bana można dostać za coś, co się publikowało np. 4 lata temu.

Karol Kundzicz
Karol Kundzicz
Reply to  Monika Czaplicka
4 lat temu

Nie mam pojęcia, nie dostałem informacji za co, a wczoraj fejs usunął treści publikowane 2 lata temu jako niezgodne ze standardami, a były to zdjęcia z Marszu w Białymstoku dla życia i rodziny 🙂 Flagi Polski i rodziny z dziećmi 😀 I zdjęcia z Protestu ONRu, a dodatkowo usunął fejs profil mojej redakcji gdzie były materiały dziennikarskie, wraz z powyższymi zdjęciami 🙂 Ładna gierka polityczna. Cenzura

Monika Czaplicka
Reply to  Karol Kundzicz
4 lat temu

to sądzę, że to to 😉
Facebook sam nie usuwa – ktoś musiał zgłosić

Jawnuta z Nałęczy
Jawnuta z Nałęczy
4 lat temu

Dostaję go średnio co dwa, trzy tugodnue. W ubiegłym roku gdzieś tak przez około 6 miesięcy byłem zbanowany. W tym kwartale leci już 2. 30 dniowy.

Ivellios
4 lat temu

Część o pisaniu wiadomości niestety już nieaktualna. Teraz ban oznacza zablokowanie możliwości pisania wiadomości, ba, nie możemy nawet odpisać gdy ktoś napisze do nas pierwszy. Interlokutor oczywiście nie zostanie w żadnym wypadku powiadomiony, że mamy blokadę – no bo po co, nie? Niech sobie myśli, że go olewamy…

Ivellios
Reply to  czaplicka
3 lat temu

No tak, kompletnie zapomniałem że komentowałem już ten wpis 🙂 To jeszcze do listy blokad można dopisać brak możliwości wypisania się np z grup czy odlajkowania fanpejdży. Dziwne, bo przecież nikt p o drugiej stronie łącza nie otrzyma powiadomienia o tym że np Jan Kowalski opuścił Twoją grupę. Właściwie to już zakrawa na całkowitą blokadę nawet możliwości zarządzania swoim kontem.

Maciej
Maciej
4 lat temu

A jak sprawdzić na ile mam bana?

Kasia
Kasia
4 lat temu

A co jeżeli nie jest napisane ile potrwa ban? FB uznał, że za dużo dodane zostało postów jako gość na stronach. Chodziło o informacje o konkursie. Prawdziwy. Z ramienia jednostki publicznej.

Kasia
Kasia
Reply to  czaplicka
4 lat temu

W jakim sensie nielegalny? Legalny na pewno… Facebookowi chodziło o to że w krótkim czasie za dużo postów zostało dodane. Kazał wpisać tekst a mimo to zablokował.

Kasia
Kasia
Reply to  Kasia
4 lat temu

Więc? Ile może potrwać taki ban?

Monika
Monika
4 lat temu

A co, jesli moje konto zostało zablokowane do tego stopnia, że nie moge sie na nie zalogować i jedyną opcją proponowaną przez fb jest wysłanie skanu dowodu osobistego? Właśnie w ten sposób 3 tygodnie temu straciłam moje 8-letnie konto na tym portalu oraz dwuletnie konto zapasowe (mniejsza o nie, bardziej mi zależy na tym starym, na którym mam masę znajomych i zdjęć). Po wysłaniu zdjęcia dowodu wyskakuje monit, że wkrótce otrzymam wiadomość e-mail na adres podany przy rejestracji, wysłałam już kilkanaście takich zgłoszeń i nadal moje „legit” konto z prawdziwymi danymi wisi sobie w wirtualnym czyśccu, a tygodniowe trollkonto które… Czytaj więcej »

meg
meg
4 lat temu

dostalam bana za uzycie slowa CZARNUCHY..w odniesieniu do murzynow oszustow robiacych oszustwa internetowe ..Napisalm tak NIE kupujcie nic od czarnuchow…Chcieli wyludzic kase za niby darowego szczeniaka 150 eu za przesylke psa do Pl i 650 eu jakoby za ubezpieczenie tej przesylki..Rodzina czarnych mieszkajacych we francji..za pomoca falszywego profilu na FB

hanna palska
hanna palska
Reply to  czaplicka
3 lat temu

Droga Moniko, czy fb. w jakiś sposób informuje, że oto właśnie jestem zbanowana i na jak długo? Pozdrawiam – hp

hanna palska
hanna palska
Reply to  czaplicka
3 lat temu

Dziękuję, ważną robotę wzięłaś sobie na głowę. Serdeczności – hp

Beata
Beata
3 lat temu

Nie wiem czy to jest rodzaj banowania ale na moim nowym funpage-u nie dodają się polubienia strony od zaproszonych osób. Jestem tego pewna, gdyż przesyłaja mi printscrn na których widac że strona jest przez nich polubiona a na mojej stronie wciąż figuruja jako zaproszeni, a polubienia się nie dodają. Nie są to jednostkowe przypadki.

Andrzej
Andrzej
3 lat temu

Witam, dzisiaj kolejny raz zablokowali mi konto, na 24 godziny. Znam z grubsza te ich „standardy”. Tyle są one warte co psia kupa, to wiemy wszyscy. Tak jak i Wy zdaję sobie sprawę, że pejsbuk jest narzędziem w rękach żydokomuny amerykańskiej, ściślej słupa Zukerberga czy jak on się tam naprawdę nazywa. Wisi mi to. Pomijając funkcjonalność biznesową, która dla wielu z Was jest kluczowa, pejsbuk jest świetnym kanałem informacyjnym i komunikacyjnym. Mamy świadomość wykorzystywania pb jako narzędzia inwigilacji, która z pewnością wykorzystywane jest przez siły zła przeciw wolnemu światu. Nie mniej jestem zdania, że i my nie możemy się tym… Czytaj więcej »

Maja
Maja
3 lat temu

A czy od blokady przez admina strony da sie odwolac? Nigdy nic nie napisalam pod zadnym ich postem. Dalam tylko jedna negatywna reakcje i zosalam za to zablokowana (chyba- bo widze ich posty ale nie moge na zaden zareagowac ani odpowiedziec. Nie lubilam nigdy yej str, ich post wydwietlil mi.sie na tsblicy. To samo z innymi osobami ktore daly negatywne reakcje. Teraz sa same usmiechniete buzki pod ich postami. Wg mnie to cenzura (strona osob ktore prowadza dzialalnosc, teraz wyglada jakby byla wylacznie pozytywnie odbierana).

Michał
Michał
3 lat temu

Dzień dobry. Jak długo może trwać blokada konta na fb z powodu próby włamania? Co mam robić? Dostaję taki komunikat przy próbie logowania.

Twoje konto zostało tymczasowo zablokowane
Zablokowaliśmy Twoje konto, ponieważ ktoś niedawno próbował zalogować się do niego z nieznanej lokalizacji. Pomóż nam potwierdzić, czy to Ty byłeś(aś) osobą, która próbowała się zalogować.

Michał
Michał
Reply to  czaplicka
3 lat temu

A to oni jakoś potwierdzają czy ja muszę coś im wysłać?

Michał
Michał
Reply to  czaplicka
3 lat temu

Na dodatek jak chcę dla potwierdzenia tożsamości wrzucić swój dowód to ciągle mi odpowiada -„Nie wybrano pliku” oraz coś takiego – „Ten adres e-mail nie jest przypisany do zablokowanego konta.
Wprowadzony przez Ciebie adres e-mail nie jest przypisany do zablokowanego konta. Za pośrednictwem tego formularza możesz jedynie odwoływać się do decyzji o zablokowaniu konta.

Michał
Michał
Reply to  czaplicka
3 lat temu

No podaję taki email z którego założyłem konto :). Tylko zmieniłem hasło do konta na fb bo tak chcieli. Przez komputer ciągle się loguję i ciągle wyskakuje mi takie coś – Cyt. Twoje konto zostało tymczasowo zablokowane
Zablokowaliśmy Twoje konto, ponieważ ktoś niedawno próbował zalogować się do niego z nieznanej lokalizacji. Pomóż nam potwierdzić, czy to Ty byłeś(aś) osobą, która próbowała się zalogować. Koniec cyt. To nie wiem czy nic nie robić i tylko czekać czy co:(?

Michał
Michał
Reply to  czaplicka
3 lat temu

Poniżej tego jest Cyt.-„Kontynuuj”. Więc w to wchodzę i jest Cyt.-„Sprawdź to ostatnie logowanie i poinformuj nas, czy to byłeś(aś) Ty”. Więc ich informuję, że nie. No i po tym jak naduszam, że to nie ja następuje kolejna komenda. Cyt.- „Dziękujemy za powiadomienie nas. Teraz musisz zmienić hasło. Następnie usuniemy wszystkie logowania z nieznanych lokalizacji”. Problem w tym, że hasło do konta tak jak mi kazali zmieniłem już tydzień temu i nie wiem co teraz :(.

Ivellios
3 lat temu

Najgorsze na Facebooku jest to, że bany są często przyznawane z automatu, a odwołać się nie można NIGDY. Tak, nigdy. Bo choć istnieje formularz służący do wysyłania odwołań, to po pierwsze formularz nie działa (nie da się nic wysłać – wyskakuje komunikat o błędzie), a po drugie, nawet jeśli uda się wysłać odwołanie to i tak nikt po drugiej stronie go nie odczyta. Bany z automatu często trafiają się np. w momencie gdy algorytm wykryje w naszym komentarzu czy poście jakieś słówko z czarnej listy, oznaczone jako „obraźliwe”, stanowiące „mowę nienawiści”, itd. Takim słowem jest np. „pedał”. Algorytm nie będzie… Czytaj więcej »

Max
Max
3 lat temu

Odkopię trochę temat 😉 Parę dni temu dostałem bana na fb,messengera i instagram(był powiązany z fb) prawdopodobnie za wysyłanie dość „mocnych” filmików znajomemu przez messengera (kilka na raz) po kilku sekundach wylogowało mnie ze wszystkiego. (znajoy na pewno mnie nie zgłosił,pewnie z automatu) „Twoje konto zostało zablokowane, ponieważ stwierdziliśmy, że nie masz uprawnień do korzystania z serwisu Facebook. Więcej informacji o naszych zasadach zawiera Regulamin Facebooka. Jeśli uważasz, że Twoje konto zostało wyłączone przez pomyłkę, skontaktuj się z nami.” U niektórych widziałem ,że mieli napisane „tymczasowo zablokowane” czy to znaczy ,że u mnie to ban na stałe?Czy jest szansa ,że… Czytaj więcej »

Max
Max
Reply to  czaplicka
3 lat temu

Nie,nie mogę się zalogować do niczego, Facebook,Instagram,Messenger

Max
Max
Reply to  czaplicka
3 lat temu

To nieźle ,że mogą sobie tak usunąć całkowicie prywatne konta które miałem kilka lat,i to za wiadomości prywatne…

Dziękuję za odpowiedź.

jacek
jacek
2 lat temu

Dostałem od razu 3 dniowego bana za wpis : Większość Polaków to ciemnogród o mentalności chłopa pańszczyznianego…. Teraz dostaje sie bana za pisanie prawdy…..?????!!!!!

Madzia
Madzia
2 lat temu

Dzień dobry! Zablokowane mi konto w trakcie umieszczania postu w grupach. Przy losowaniu ukazuje się komunikat konto zostało zablokowane. Nie dostałam info od fb za co i na ile. Wysłałam dokument potwierdzający tożsamość w odwołaniu od blokady i nie mam żadnych informacji. Czy moje konto powróci? Z góry dziękuję

Madzia
Madzia
Reply to  czaplicka
2 lat temu

Dziękuję za odpowiedź. Niestety nie otrzymałam żadnej informacji e-mailem. Może wyjaśnię, że najpierw po zablokowaniu była informacja żeby przesłać zdjęcie do weryfikacji. Zdjęcie zostało wysłane. Po dwóch dniach próbowałam się logować do konta i po prostu ukazała się informacja że konta zostało zablokowane. Dlatego wysłałam dokument potwierdzający tożsamość na formularzu, który jest dostępny na stronie fb. Minęły już dwa tygodnie i nie ma żadnych informacji od fb. Myślę, że to za zbyt duża ilość postów w grupach. Bo w momencie kiedy wylogowalo mnie z konta umieszczalam posty. Po zalogowaniu jest tylko informacja, że konto zostało zablokowane. Nie ma informacji na… Czytaj więcej »

Madzia
Madzia
Reply to  czaplicka
2 lat temu

Nic nie dostałam na mejla. Wysłałam dokument potwierdzający tożsamość i napisałam również na adresy mailowe i nie mam żadnej informacji. Losująca się jest informacja, że konto zostało zablokowane. Jeśli nie zgadzam się z tym mam wejść do fb Pomoc. No a tam jest formularz odwołania. Chciałam założyć nowe konto, ale też fb poprosił o przesłanie zdjęcia do weryfikacji. Więc nic już dalej nie robiłam z nowym kontem. Czy może być tak że już nie odpisują mi konta? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam

Lena
Lena
2 lat temu

Dzień dobry. Jestem już kilka dni bez Fb. Dostalam maila że naruszyłam zasady. Wystawilam kilka rzeczy znanej marki na grupach i to chyba przez to. Nie miałam pojęcia że coś takiego to naruszenie zasad czy coś takiego…. Czy jest możliwość żebym odzyskała Fb? Bardzo pro1szę o odpowiedź

Lena
Lena
Reply to  czaplicka
2 lat temu

Właśnie problem w tym że tam nie zostało nic wspomniane na ten temat. I nie mam pojęcia czy mogę liczyć na odzyskanie fb…

ewelina
ewelina
Reply to  Lena
2 lat temu

ja mam ten sam problem. wrzucilam ciuchy znanej marki na sprzedaz i mi zablokowali konto, tak , że nie ma możliwości logowania na konto.
Czy u Ciebie Lena sprawa się rozwiązała? Co robić dalej? Formularz juz do nich wyslałam.,.

Leszek
Leszek
2 lat temu

Dzień dobry, FB zablokował mi możliwość dodawania postów na moim własnym fanpejdżu oraz obcych grupach (a te co były usunął) gdzie próbuję zamieścić link do mojej strony (z ofertami pracy). Nie mogę nawet wpisać adresu strony w profilu. Co gorsza, zablokował też możliwość wysyłania adresu strony przez Messengera, nie tylko mi ale wszystkim… Ogólnie mogę robić wszystko tylko nie pozwala na jakiekolwiek użycie adresu www portalu dla którego powstał fanpejdź i grupy. Spowodowane to było zdaje się nadmiernym dodawaniem postów na obce grupy (za zgodą adminów) w których to postach znajdowały się linki do konkretnych ofert pracy na portalu. Co… Czytaj więcej »

Ewa
Ewa
2 lat temu

Hej 🙂 fb zablokował moje osobiste konto 10min po jego założeniu. Nie zdążyłam nawet nic opublikować, załączyłam tylko profilowe, uzupełniłam dane i dodałam kilku znajomych. Jak to możliwe?

Agnieszka
Agnieszka
2 lat temu

Dzięki za ten artykuł! Sporo rozjaśnił, ale mam niestety inny przypadek i nijak nie mogę znaleźć rozwiązania. Mam jedno jedynw konto od 10 lat. Ktoś się na nie włamał, usunął moje zdjęcia i zmienił dane. Moi znajomi zgłosili konto i zostało zablokowane. Udało mi się odzyskać konto po odwołaniu się i przesłaniu dowodu. Po dwóch dniach wezwano mnie do przesłania selfie co uczyniłam. Następnie moje konto było weryfikowane przez 30dni! Po tym czasie zostało zablokowane, znowu przesłałam skan dowodu (oczywiście z zamazanymi danymi wrażliwymi ;)) i cisza. Konto zablokowane. W informacji pisze, że złamałam regulamin. Jedyne co przychodzi mi do… Czytaj więcej »

Patrycja
Patrycja
2 lat temu

Witam , zostalo mi zablokowane konto na FB i tak szczerze to nie wiem za co , prowadzę grupę na FB to jest mój jedyny zarobek i teraz zostałam bez niczego . Nie wydaje mi się żebym naruszyła standardy FB Wysłałam potwierdzenie tożsamości już kilka razy i nic cisza konto nadal zablokowane , czy jest szansa że odblokują mi konto ??? Dodam że każde kolejne konto które zaloze zostaje tak samo zablokowane

Anna
Anna
2 lat temu

Hej, dostałam bana, ale bez podania przyczyny i czasu. Czy to możliwe? Po zalogowaniu się na konto wyskakuje komunikat: Nie możesz teraz korzystać z Facebooka. Weryfikujemy przesłane materiały. Wysłałam im wcześniej swoje zdjęcie, ale nie prosili o zdjęcie dowodu, więc wysłałam zwykłe swoje zdjęcie. Nie otrzymałam potem żadnego maila z informacją co dalej. Jedynie takiego: Inforumujemy, że numer telefonu xxx xxx xxx został usunięty z Twojego konta, ponieważ zarejestrowała go i zweryfikowała inna osoba na Facebooku. Przejdź do sekcji uwierzytelnianie składnikowe (tu link) aby aktywować nowy numer telefonu lub inną metodę zabezpieczającą. Niestety jak wchodzę w link to jest błąd… Czytaj więcej »

Noname
Noname
1 rok temu

Mam pytanie czy za wyslanie kilku nagich fitek i 2 filmikow 18+ ile jest dni banu( czy moze jest permanentny co by mnie zabilo, poniewaz mam wiele kont w grach polaczone z fb)