Bardzo wiele osób korzysta z internetu do sprawdzania informacji. Sprawdzamy oceny produktów, czytamy oceny usług, analizujemy to, co inni piszą na temat firm i marek. Każdy może zostawić opinie na temat Ciebie i Twojej firmy.

 1. Twoi współpracownicy
  Mogą przeglądać sieć w poszukiwaniu informacji na Twój temat. Mogą chcieć Cię poznać albo w gorszym przypadku – wykorzystać jakieś informacje z Twojego profilu.
 2. Twoi znajomi
  Starzy znajomi będą próbowali nadrobić zaległości, obecni znajomi chcą być na bieżąco. Chyba nie chcesz, żeby przeglądając sieć trafili na coś zawstydzającego, prawda?
 3. Twoja rodzina (np. dzieci)
  Rzeczy z sieci nie znikają. Szczególnie większe wpadki. Wyobraź sobie co pomyślą o Tobie najbliżsi – Twoje dzieci, wnuki, a może w drugą stronę – babcia czy ojciec, kiedy znajdą różne wpisy na Twój temat?
 4. Twoi partnerzy i małżonkowie
  Zdecydowanie chcesz uniknąć uwłaczających treści, które Twoje połówki mogą znaleźć, prawda?
 5. Twoi klienci
  Zanim podejmą się współpracy z Tobą prawie na pewno będą chcieli sprawdzić informacje o Tobie. Czy to co znajdą w Google i w mediach społecznościowych będzie ok?
 6. Twoi partnerzy biznesowi
  Muszą się upewnić, że Twoje problemy z reputacją nie będą wpływać na ich markę.
 7. Przyszli i obecni pracodawcy
  Coraz więcej pracodawców sprawdza swoich przyszłych i obecnych pracowników. Chyba nie chcesz stracić pracy z powodu tego, co ktoś napisze o Tobie w sieci.
 8. Osoby, od których chcesz wynająć mieszkanie
  W Stanach to bardzo popularne, w Polsce coraz popularniejsze. Chcemy wiedzieć kto będzie mieszkał w naszym mieszkaniu, które wynajmujemy.
 9. Ktokolwiek inny
  Nawet nie wiesz kto może szukać informacji o Tobie.

Ludzie najczęściej sprawdzają reputację wpisując Twoje imię i nazwisko lub nazwę Twojej firmy w Google. Mogą też dopisać „nazwa firmy opinie”. Niektórzy zaglądają na media społecznościowe sprawdzając aktualność publikowanych postów czy komentarze użytkowników. Dbaj o te wszystkie miejsca, aby mieć pewność, że Twoja reputacja nie będzie szkodzić Twojej sprzedaży!

A jeśli chcesz, kup mój ebook o reputacji.

Zapisz się na powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments