Przeraża mnie takie podejście. Wolisz poświęcić kilka tygodni (jeśli nie miesięcy) i inwestować w robienie kursu, żeby zrobić jedną stronę internetową?
To trochę tak, jakbyś potrzebowała nauczyć się montażu lodówki, żeby mieć jedną w domu.

Tworzenie strony, a jej aktualizacja to zupełnie inne działania. Możesz więc zlecić stworzenie strony, a potem uzupełniać ją samodzielnie. Dobry webmaster czy webmasterka pomogą Ci się tego nauczyć.

Twój czas – Twój pieniądz

Jako przedsiębiorczyni/przedsiębiorca – poświęć czas na naukę czegoś, co Ci się przyda – negocjacje, coś z Twojej branży, a stronę zostaw komuś, kto wie jak to zrobić.

Pomyśl, że nauczenie się robienia stron to kilka tygodni pracy. Inwestycja w kurs, bo zazwyczaj darmowe porady tego nie załatwią. Jeśli nie planujesz rozwinąć swojego biznesu o tworzenie stron internetowych – to zwyczajna strata czasu.

Zamiast tego możesz rozwijać swój biznes. W jakikolwiek sposób – dodać reklamę na grupach, wysłać mailing, który miał iść miesiąc temu czy poszukać nowych sposobów na promocję.

Możesz też odpocząć, spędzić czas z rodziną czy na hobby. Wszystko będzie dla Ciebie bardziej wartościowe niż klepanie strony.

Strona to system naczyń połączonych

Aby stworzyć dobrą stronę internetową musisz wiedieć coś więcej niż z tutorialu z YouTube. Jak optymalizować pod komórki, jak usprawnić czas ładowania. Kto zabezpieczy, żeby nie było włamania, kto pomoże w SEO on site, żeby się lepiej, sama i za 0 zł pozycjonowała. Serio, strona www, to trochę więcej niż logo i układ strony.
I wtyczki tego nie załatwią. Szczególnie tylko te darmowe.
Plus, dobry webmaster poleci Ci instalację Google Analytics, piksela konwersji Facebooka, systemu do optymalizacji grafik czy co tam jeszcze – rzeczy, o których nie pomyślisz.
Jako marketingowiec mogę od razu powiedzieć, kto był skautem i dłubał sam, bo błędy, które popełnia (nawet po kursach) widać często gołym okiem. A co gorsza – powoduje, że strona nie działa jak powinna i nie sprzedaje.

Twoja strona sprzedaje Ciebie!

Nie zapominaj, że strona www to także bardzo często Twoje źródło zarobku. I nie mówię tylko o stronach typu sklep czy oferujących usługi online (typu SAAS). To miejsce, gdzie ktoś może się skontaktować, przeczytać referencje czy przekonać czy warto Ci zaufać.

Strona niechlujnie zrobiona, która długo się ładuje, bez odpowiednich elementów to strona, dzięki której tracisz klientów. Stać się na to?

Dlatego zamiast inwestować w kilkutygodniowy kurs robienia stron, zainwestuj w dobrego webmastera. Jeśli chcesz, mogę Ci pomóc.

Zapisz się na powiadomienia
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Sabina
10 miesięcy temu

O ile zgadzam się z Twoim podejściem, że nie można być ekspertem we wszystkim i takie podejście może się odbić czkawka, natomiast myslę też, że każdy marketer powiniene znać podstawy HTMLa i CSSa. Chociaż po to, żeby zianstalowac poprawnie kody śłedzące i wiedzieć jak rozmawiać z programistą.

Tomasz
9 miesięcy temu

Oj święta racja! Ja również jestem zdanie żeby oddelegowywać zadania personom, które się w tym specjalizują. Zgadzam się również, że najgorsi są ci co myślą, że są mistrzami kodowania, a najczęściej wykładają się już na walidacji W3C. Ja osobiście uczyłem się składać strony kilka miesięcy, a już mam kilka lat praktyki i … dalej się uczę 🙂
Moniko, masz rację! Trzeba dzielić się zadaniami z innymi!