53 oczyszczacze powietrza marki Coway o wartości blisko 122 tysięcy złotych, trafiły do placówek medycznych na terenie całej Polski. Urządzenia będą pracowały w pomieszczeniach, w których diagnozowani i leczeni są pacjenci zarażeni koronawirusem oraz osoby, przechodzące testy.

W czasach kiedy czyste powietrze staje się luksusem, coraz częściej wspomagamy naturę technologią. Na rynku przybywa rozwiązań mających zapewnić nam bezpieczne oddychanie – pojawiają się aplikacje badające poziom smogu i kapsułki z czystym tlenem, jednak na popularności zdecydowanie zyskują oczyszczacze powietrza. Poza filtrowaniem naszego domu z cząsteczek smogu oraz alergenów, mogą uchronić nas przed wirusami.

 

Najnowszy produkt firmy Coway – Airmega 300S, skutecznie usuwa z powietrza wirusy i realnie zmniejszają ryzyko zakażeń. Cząsteczki koronawirusa Sars-CoV-2 przyjmują rozmiary do 0,14 μm, zatem odpowiednio dobrane filtry bez problemu są w stanie wyłapać z powietrza zarówno wirusy, grzyby, pleśnie jak i wspomniane alergeny. W związku z potwierdzoną w badaniach skutecznością w zakresie usuwania koronawirusów, producent postanowił przekazać 53 urządzenia polskim szpitalom zakaźnym. Wierzymy, że w walce z pandemią koronawirusa liczy się każda pomoc. Ta, która poprawia komfort i bezpieczeństwo personelu medycznego i pacjentów, wydaje się obecnie szczególnie istotna. Dlatego firma Opus Sp. z o.o. razem z koreańską marką Coway, przekazały urządzenia do oczyszczania powietrza 18 szpitalom walczącym w Polsce na pierwszym froncie z pandemią COVID-19 – komentuje Łukasz Macha, product manager  Opus Sp. z o.o.

 

Do placówek medycznych szpitalnych trafiły nowoczesne oczyszczacze, kompaktowe i ciche urządzenia o wysokiej wydajności (do 490 m3/h w pełnym zakresie pracy trybu auto), których łączna wartość rynkowa to 122 tysięcy złotych. Partnerem i koordynatorem projektu darowizny urządzeń do oczyszczania powietrza dla polskich placówek jest Polska Federacja Szpitali. Federacja wytypowała miejsca, które najbardziej potrzebują wsparcia w poprawie bezpieczeństwa i komfortu personelu i pacjentów.

Zapisz się na powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments