Czasem zgłaszają się do mnie przedsiębiorcy, z którymi rozmawiam ja jakiś temat i okazuje się, że oni nie mają negatywnych wpisów w sieci. Mam nadzieję, że Ty też tak masz. Czy to znaczy, że nie trzeba nic robić? Co robić, jeśli nie mam negatywnych wpisów?

Gratuluję! Możesz zabrać się za pracę 🙂

Zgadza się. Fakt, że w tej chwili nie zmagasz się z niczym negatywnym nie oznacza, że nie masz nic do zrobienia. Teraz jest najlepszy moment na budowanie swojej reputacji w taki sposób, aby, w razie problemów, była Twoją tarczą ochronną przed tym, co może Cię zaatakować.

Wyobraź sobie, że masz ustabilizowaną reputację. Top 10 stron to dobrze wypozycjonowane strony na temat Twojej marki, masz silną pozycję w mediach społecznościowych. Pojawia się coś negatywnego. Nie jest w stanie się przebić. Aby przebić wypozycjonowane strony, nowy wpis musiałby szybko uzyskać dużo linków, a to bardzo trudne. W mediach społecznościowych dobra pozycja oznacza dużo zadowolonych osób, które będą broniły Twojego imienia. Albo przynajmniej mniej osób, które będą Cię chciały krytykować 😉

Poza tym to proces, który nie tylko trwa, ale musisz się go uczyć. I doszkalać, bo algorytm Google się zmienia od czasu do czasu. Inne czynniki nabierają znaczenia, a inne tracą. Możesz, oczywiście, zatrudnić agencję od pozycjonowania.

Nie przestawaj też monitorować tego, co się dzieje. Pamiętaj, że negatywna treść może się pojawić w dowolnym momencie.

Wystarczy jeden niezadowolony klient i możesz mieć duży problem.

To też idealny moment, aby zbierać pozytywne recenzje! Masz czas, możesz to robić na spokojnie. Jeden negatywny wpis na tle np. 50 pozytywnych wygląda mniej groźnie niż jeden negatywny sam z siebie, prawda?

Co robić, jeśli nie mam negatywnych wpisów?

To, że w tej chwili nie borykasz się z negatywami czy hejtem, nie znaczy, że nie czeka Cię praca. Zarządzanie reputacją w sieci – ORM, online reputation managment – opiera się, przede wszystkim, na działaniach podejmowanych właśnie w spokojnych czasach. Co robić, jeśli nie mam negatywnych wpisów? Przygotować się!

Zapisz się na powiadomienia
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
1 rok temu

Cieszyć się 🙂