Jeśli myślimy o startupach, myślimy o Arturze. Zrósł się z branżą biznesów i nowych technologii na dobre. Zapytałam go jakie trzy książki poleciłby do przeczytania i zatrzymania na swojej półce w biblioteczce. Znane firmy, pieniądze i wskazówki jak prowadzić biznes – to znajdziecie w wybranych przez niego lekturach.

Zaczynam nową serię na stronie – półka inspiracji. Zapytałam różnych znajomych – osoby z różnych branż dookoła internetu – o to jakie trzy książki poleciliby do czytania. Trzy pozycje, które ich zdaniem, warto mieć na półce.

Founders at Work

Genialna książka dla tych, którzy szukają nie tylko wiedzy ale i są zafascynowani pierwszymi spółkami technologicznymi, które wywarły ogromny wpływ na całą branżę.
Historie PayPala, Hotmaila czy Lotusa opowiedziane w postaci luźnego wywiadu to świetna i pouczająca lektura.

Steve Jobs

Nie lubię biografii ponieważ większość z nich to lukrowana hagiografia ale warto sięgnąć po tę książkę. Nie dlatego, że pokazuje postać Jobsa i przyklaskuje jego genialności ale dlatego, że szef Apple przedstawiony jest co najmniej dwuznacznie – jako biznesowy geniusz i wizjoner ale również tyran i despota.

Miliarderzy z przypadku

Lekko podana ale fascynująca historia powstania i rozwoju największego serwisu społecznościowego czyli Facebook. Wielkie pieniądze, zdrada, miłość – wszystkie składniki potrzebne w dobrej książce 🙂

Artur Kurasiński

Współtwórca MUSE (yourmuse.io) czyli agencji doradzającej w zakresie wideo marketingu. Przedsiębiorca skupiony na wspieraniu i inwestowaniu w projekty technologiczne na wczesnym etapie rozwoju. Mentor, bloger oraz aktywny komentator branżowy. Współtwórca cyklu spotkań Aula Polska oraz nagród Aulery.

Znacie te książki? Podzielcie się swoimi opiniami. I sugestiami kogo powinnam zaprosić do podzielenia się swoimi lekturami 🙂

Zapisz się na powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments