Pomyśl o następującej sytuacji: w twoim domu brakuje żywności i decydujesz się na zakupy w supermarkecie. Do tej pory tak dobrze, uruchom samochód, idź ścieżką do zakładu, a nagle czerwone światło na światłach, oczywiście musisz zahamować pojazd, a potem zauważysz coś dziwnego … hamulec trwał długo aby odpowiedzieć na polecenie i nadal wydaje inny dźwięk w momencie jego uruchomienia. Dziwne! Co to mogło być? Wiedz, że utrzymanie hamulców w doskonałym stanie to podstawowa odpowiedzialność.

Wybraliśmy 5 znaków, które mogą wskazywać na możliwe problemy z hamulcami i które mogą ułatwić ich identyfikację. Podążać!

 

HAŁASY

Ten sygnał jest jednym z najczęstszych sygnałów identyfikujących potrzebę zmiany układu hamulcowego. Musisz wiedzieć, czy hamulec samochodu zaczyna hałasować. Oprócz pokazania zużycia klocków, może to również oznaczać ich niską jakość. Poza tym, oprócz hałasu, skracają również żywotność płyt. Są jednak chwile, gdy odgłosy nie wynikają z zużycia, ale z powodu gromadzenia się brudu, który powstaje w deszczowe dni z punktów zalania.

 

DYSKOMFORT NA PEDAŁ

Gdy wciśniesz pedał hamulca i poczujesz dyskomfort, ponieważ czujesz, że jest „twardszy”, może to sygnalizować kruchość jakości materiału ciernego znajdującego się w klockach hamulcowych, a także wyciek serwonapędu hamulca.

 

PŁYN HAMULCOWY

Jest niezbędny w procesie hamowania pojazdu i ma funkcję niekompresowania i pochłaniania wody. Na przykład, jeśli kierowca naciśnie pedał hamulca, płyn działa na część hydrauliczną i aktywuje klocki hamulcowe, powodując zatrzymanie samochodu. Zawsze bądź na bieżąco z instrukcjami producenta, aby wiedzieć, kiedy jest odpowiedni czas na zmianę.

 

GRUBOŚĆ

Aby dowiedzieć się, czy układ hamulcowy samochodu działa prawidłowo, zanieś go do warsztatu mechanicznego lub firmy kontrolującej hamulce, aby sprawdzić grubość tarczy hamulcowej. Jeśli mają mniej niż trzy milimetry, czas to zmienić!

 

ŚWIATŁA PANELOWE

Aby ułatwić ten proces identyfikacji, niektóre pojazdy mają lampkę na desce rozdzielczej, co oznacza, że ​​gdy zapłon jest włączony, klocki są zużyte. Czas wymienić klocki hamulcowe!

 

Jeśli chcesz zamówić oryginalne hamulce samochodowe lub inne części samochodowe, sprawdź: sklep z częściami samochodowymi Autoczescionline24.pl.

Zapisz się na powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments