Niezależnie od kanału komunikacji komentarze są ważnym elementem każdego z nich. Zwiększają zasięg, angażują kolejne osoby, pomagają wpłynąć na decyzje zakupowe. Zdradzę wam 5 sprawdzonych sposobów jak mieć więcej komentarzy na swoich profilach.

Twórz treści, z którymi ludzie mogą się utożsamić

To, co zdecydowanie zachęca do wchodzenia w interakcje, to sytuacje, kiedy odbiorcy mogą się wczuć w sytuację, czy rozumieją oferowane treści. Sprawy, które nas bezpośrednio dotykają są zdecydowanie chętniej omawiane. Pytaj matki o ich dzieci, młodzież o szkołę, a właścicieli zwierząt o ich pupili.

Zachęcaj do reakcji

Z jednej strony możesz wykorzystać CTA, czyli wezwanie do akcji – napisz co sądzisz, podziel się z nami swoimi przemyśleniami – z drugiej możesz wygenerować palącą potrzebę skomentowania posta od razu. Szczególnie, jeśli coś odnosi się do tego, co dana osoba robi w tej chwili lub jeśli jest to sprawa, która jest bieżąca (np. sytuacja polityczna, wydarzenie sportowe itd.).

screenshot-www.facebook.com 2015-06-11 01-40-42Porównania

Wybór między dwiema opcjami, wskazanie preferowanej rzeczy czy wskazywanie właściwości danego elementu – to wszystko proste sposoby na angażowanie w komentarzach. Dodając zdjęcie z wyborem zwiększasz szanse na to, że ludzie zareagują. Opcje nie muszą się ograniczać do wyboru A czy B, ale możesz zapisać o kilka rzeczy np. wybierz z podanych kolorów, którą kawę preferujesz: latte, czarną, espresso itd.

Nietypowe treści

Ludzie chętnie komentują, kiedy mają odmienne zdanie. Zabawa w adwokata diabła – zachowując poziom i dobry smak – może zapewnić lawinę komentarzy.

Pamiętaj jednak, że poruszając kontrowersyjne tematy możesz zyskać zarówno duże zaangażowanie, jak i wiele nieodpowiednich komentarzy. W końcu nie chodzi o jakiekolwiek zaangażowanie, ale takie, które doprowadzi do wpłynięcia na naszych klientów.

Zadawaj pytania

Najprostszym sposobem, by zaangażować ludzi jest zadawanie im pytań. Co sądzicie? Co lubicie? Jakbyście się zachowali? I wiele innych pytań. Nie przejmuj się, jeśli zadasz pytanie i nikt nie odpowie – tak też się zdarza. Ale bez takiej zachęty szanse na interakcje są dużo mniejsze.

Dobrze zadane pytanie nie tylko zapewni Ci zaangażowanie, ale również pomoże poznać lepiej Twoich odbiorców. Możesz uzyskać wartościowe informacje o tym, co jest dla nich ważne, interesujące czy jakie są ich preferencje. Stosuj pytania często.

 

Może macie jakieś swoje rady jak zachęcać ludzi do komentowania? Podzielcie się 🙂

Zapisz się na powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments