Social media w filmach pojawiają się coraz częściej. Przedstawiane są czasem jako narzędzie, innym razem jako zagrożenie. Poniżej subiektywna lista kilku pozycji, które w ciekawy sposób odnoszą się do tej kwestii.

 • icon

  Black Mirror (serial)

  2 serie po 3 odcinki produkcji opowiadającej o… pewnej przyszłości. Mamy więc bardzo specyficzny reality show (trochę Igrzyska Ognia), możliwość nagrywania wszystkiego co widzimy i odtwarzania tego, avatary tworzone na podstawie naszej aktywności w sieci (trochę Her), kryzysy polityczny…
  Zdecydowanie warto obejrzeć, bo skłania do myślenia.

 • icon

  Her

  Czy można przywiązać się do sztucznej inteligencji mieszkające w komputerze? Takiej, która dostosowuje się do Ciebie po przestudiowaniu Twoich materiałów. Takiej, która pomaga Ci w codziennych obowiązkach, ale pozostaje tylko głosem z systemu?

 • icon

  Chef

  Jeśli jesteś dobrym szefem kuchni i zwalniają Cię za niesubordynację pora rozkręcić własny biznes. Jeśli do tego opiekujesz się nieletnim synem, który umie Tweetować – film o social media gotowy.

 • icon

  Frank

  Satyra na niszowe zespoły muzyczne, w których social media odgrywają ważną rolę. Zaszyci w Irlandii bliżej nieokreślonej chatce komponują artystyczne dzieła. Ich poczynania obserwują koneserzy sztuki alternatywnej ze Stanów. Frank, frontmen, który nosi plastikową głowę staje się internetowym celebrytą…

 • icon

  Disconnected

  Jakiś nasz świat smutny, że mamy te social media! Relacje upadają, ludzie się okradają, dzieci popełniają samobójstwa, a żony zdradzają. I jeszcze porno. O tym wszystkim jest Disconnected, który pokazuje jak social media wpływają na naszą rzeczywistość.

 • icon

  Social network

  Film o Marku Zuckerbergu – twórcy Facebooka. Samych mediów społecznościowych jest niewiele, ale warto obejrzeć, żeby poznać kulisy powstawania największego portalu na świecie. Film sam w sobie nie jest zbyt wciągający, ale tak to bywa z paradokumentami.

 • icon

  Sala samobójców

  Nasza rodzima produkcja skupia się na życiu młodego człowieka, który spędza dużo czasu na czacie w Sali samobójców. Nie takim zwykłym, ale z wirtualnymi avatarami. Sytuacja wymyka się spod kontroli i nagle nieznajoma z czatu staje się powiernikiem i przewodnikiem dla Dominika.- głównego bohatera.

A Wy? Jakie filmy dorzucilibyście do tej listy? Obejrzeliście, któryś z nich? Jak Wam się podobały?

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Monika CzaplickaAnna Kot Recent comment authors
  Zapisz się na powiadomienia  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anna Kot
Gość
Anna Kot

Men, Women & Children – tutaj social media są niemalże bohaterem filmu, a fabułę można porównać do tego, że największym kłamstwem internetu jest pisanie lol .;)

Monika Czaplicka
Gość

dzięki za podpowiedź 😀