Półka inspiracji

Marta Soja – półka inspiracji

Marta specjalizuje się we współpracy z blogerami. Spotkałyśmy się na niejednej konferencji (głównie we Wrocławiu, skąd pochodzi), gdzie tłumaczyła punkt widzenia marek, które reprezentuje. Kiedyś w Lemonsky, obecnie Limango Polska. Jakie książki poleca Marta?

Na co dzień czytam wiele książek o marketingu, zarządzaniu, komunikacji, social mediach, ale pewnie wszyscy je czytamy więc o czym tu gadać 😉 Dlatego wybrałam trzy tytuły, które zawsze polecam znajomym, gdy stają przed naszym regałem z książkami, przebiegają wzrokiem po półkach i pytają „Co warto?” – tłumaczy Marta.

Randy Pausch - Ostatni wykład

Jako chłopiec Randy miał wielkie marzenia. Chciał znaleźć się w miejscu, w którym nie działa grawitacja, zagrać w NFL, pracować dla Disneya, napisać hasło do World Book Encyklopedia i zostać Kapitanem Kirkiem.
I zrobił to! A nawet o wiele więcej.
Kiedy w wieku zaledwie 48 lat zdiagnozowano u niego nieuleczalnego raka trzustki wygłosił dla studentów Carnegie Mellon ostatnie wystąpienie zatytułowane „Prawdziwe spełnienie dziecięcych marzeń”. Ta książka to potężny kop motywacyjny. Czyta się przyjemnie – dobra lektura na urlop.

Dan Ariely - Potęga irracjonalności

Jak myślimy, że myślimy, a jak myślimy naprawdę? Dan Ariely, profesor ekonomii behawioralnej, razem ze swoim zespołem wziął na warsztat codzienne sytuacje. Czy wolimy lepsze słodycze za 1 grosz, czy gorsze, ale za darmo? Którą pozycję z karty restauracji wybieramy? Czy lepiej wynagrodzić znajomego dobrym słowem czy banknotem? Czy naprawdę ludzie myślą racjonalnie, a może wcale nie? A jeśli nie, to czy można tę irracjonalność zbadać i przewidzieć?

Peter M. Senge - Piąta dyscyplina teoria i praktyka organizacji uczących się

Świetna książka nie tylko dla menadżerów, ale też… matek ;). Kiedy jesteś rodzicem, nie-żoną, właścicielką psa, kota, kredytu, konta (albo kilku) w banku, a do tego zawodowo ogarniasz kilka projektów – przyda się dobra ściąga. Dużo praktycznej wiedzy o efektywnym zarządzaniu firmą, o wdrażaniu zmian, o efektywności, którą łatwo przełożyć na inne dyscypliny życia.

Marta Soja

Senior Community Specialist w platformie zakupowej Limango Polska. W pracy wielozadaniowa – spina działania online i offline, zarządza magazynem www.supermamy.limango.pl i dba o kanały social media. Prowadzi zajęcia ze studentami, zawsze pierwsza do prowadzenia projektów w blogosferze. Swojego psa adoptowała przez Facebooka, a 13-letniego syna podczytuje na blogu.

Znacie te książki? Podzielcie się swoimi opiniami. I sugestiami kogo powinnam zaprosić do podzielenia się swoimi lekturami 🙂

Dodaj komentarz

1 Komentarz do "Marta Soja – półka inspiracji"

avatar
  Zapisz się na powiadomienia  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Piotr
Gość

Randy Pausch – Ostatni wykład – tą książkę czytałam i przyznam, że to rewelacyjny motywator do działań. Polecam jako lekturę na kończące się już wakacje.

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?