Opis z okładki

Dzięki tej genialnej książce Seth Godin zyskał miano niekwestionowanego guru marketingu internetowego. Banałem jest powiedzieć, że tę książkę trzeba przeczytać. 

Tom Peters

Prosimy nie przeszkadzać!

Tradycyjny marketing jest jak niepotrzebne „przeszkadzajki” w harmonijnej melodii. Jest jak podchmielony pasażer komunikacji miejskiej, z którym przyszło nam podróżować. Jest niczym głos milicjanta spożywającego kanapkę w Rozmowach kontrolowanych. To wreszcie blok reklamowy przerywający Twój ulubiony program i telefon od telemarketera, który pragnie zaoferować Ci zestaw śrubokrętów — bez względu na to, czego akurat w tej chwili pragniesz Ty.

Przepraszam, czy oni się naprzykrzają? Marketing przeszkadzający to najbardziej irytujący — a co za tym idzie, nieskuteczny — sposób na promocję swojej firmy. Jedyne, co możesz dzięki niemu osiągnąć, to irytacja potencjalnego klienta. A klient zirytowany to klient stracony. Co w takim razie robić, by nie odbierać ludziom czasu, a zyskać wiernych zwolenników? Wystarczy umiejętnie zapytać o pozwolenie! Dowiedz się, jak walczyć z konkurencją w interaktywnym wszechświecie stron WWW, telefonicznych centrów obsługi klienta i automatycznych narzędzi wspomagających sprzedaż. Sprawdź, jak skutecznie uniknąć pułapki handlu elektronicznego, którą jest powszechny dostęp do wszystkich rodzajów produktów oraz ciągłe obniżanie prowizji sprzedawców. Poznaj nowy typ relacji marketingowych, które najprawdopodobniej wkrótce staną się nową normą. To pozwoli Ci zmienić taktykę i z „wkurzonych klientów” zrobić „zachwyconych znajomych”.

Seth Godin jest autorem największych bestsellerów na temat marketingu, jakie zostały wydane w ostatnim dziesięcioleciu. Jego książki zdobyły rozgłos na całym świecie. Wśród nich możemy wymienić Fioletową krowę, Teraz małe jest wielkie. Anegdoty i niezwykłe pomysły biznesowe czy Najmocniejsze ogniwo (wszystkie ukazały się w Polsce nakładem wydawnictwa Onepress).

W tej książce człowiek, którego czasopismo „BusinessWeek” nazwało „największym przedsiębiorcą ery informacyjnej”, wyjaśnia zasady marketingu za przyzwoleniem — przełomowej koncepcji, która umożliwia formułowanie komunikatów reklamowych w taki sposób, aby konsumenci chętnie je akceptowali.

[orbit_button color=”fire” size=”jumbo” url=”url:http%3A%2F%2Fczaplicka.eu%2Fprodukt%2Fmarketing-za-przyzwoleniem-darmowy-fragment%2F|title:Marketing%20za%20przyzwoleniem%20%E2%80%93%20darmowy%20fragment|”]

Pobierz darmowy fragment

[/orbit_button]

A Wy? Czytaliście Marketing za przyzwoleniem? Co sądzicie o tej książce?

Dodaj komentarz

12 komentarzy do "Marketing za przyzwoleniem"

avatar
  Zapisz się na powiadomienia  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Karol Gajda
Gość

Obok „All marketers are liars” czy „Purple cow”, jedna z najlepszych książek Setha Godina. Boli mnie tylko polska okładka. Charakterystyczna, łysa głowa autora, sprawdziłaby się w tej roli o niebo lepiej.

Monika Czaplicka
Gość

Strasznie mi się podoba to, że minęło 15 lat, a ona jest nadal bardzo aktualna. A może mnie to przeraża…?

Sebastian Jakubiec
Gość

Polecam książkę Inbound Marketing autorstwa Brian Halligan, Dharmesh Shah. Traktuje o podobnym zagadnieniu, nazywając je marketingiem przyjścia i stawiając w opozycji do nachalnej promocji i atakujących reklam. Świetnie objaśnia to w kontekście działań online. 🙂

Monika Czaplicka
Gość

Chętnie poczytam. Znam o inboundzie tą przetłumaczoną przez Helion, ale tej, której opisujesz – nie