Narzędzia Podstawowa

Baza wiedzy dla social media ninja

Wszyscy wiemy, że praca w social media wymaga wiedzy i umiejętności. Ale gdzie je zdobyć? Doświadczenie to jedno, ale przyda się trochę wiedzy. Skąd ją czerpać? Oto kolekcja różnych książek i kursów, które warto poznać. Większość, jest darmowa.

Kursy online

Grafika

Często nie mamy grafika albo potrzebujemy dokonać drobnych zmian na już. Znajomość postaw grafiki, designu oraz prostego narzędzia do edycji bardzo się przydają. Canva, edytor grafik online oferuje swoją Akademię Designu. Dowiemy się jak dobierać czcionki, jakie kolory do siebie pasują i jak zbudować brand kit. Wymagana jest znajomość języka angielskiego.

Kodowanie

Moim ulubionym, darmowym, po angielsku jest Codecademy. HTML, Python, PHP, Ruby i wiele innych. Wszystko za darmo i po angielsku. Co ważniejsze – to nie jest typowy kurs, w którym czytamy co trzeba robić – to specjalne środowisko, w którym każdą lekcję ćwiczymy warsztatowo – kodujemy i od razu widzimy efekty.

Appinventor (aplikacje Android)

Kolekcja 100 tutoriali, aby nauczyć się tworzyć aplikacje na Androida. Wszystkie są po angielsku i w formacie wideo. Jeśli chcecie korzystać z appinventora – to kursy dla was. Nie trzeba znać praktycznie żadnego języka kodowania, chociaż znajomość reguł programowania na pewno ułatwia.

Kursy mieszane

CodeBabes

Dzięki nim nauczycie się nie tylko kodować (css, html itd.), ale również poznacie podstawy SEO czy informacje o tym jak opublikować swoją stronę www. Zaletą kursu są filmiki wideo, których prezenterkami są ładne kobiety. Kurs jest po angielsku.

Kursownik

Html5 i CSS, Java Script czy Adobre indesign to tylko niektóre z wideo kursów oferowanych przez Kursownik. Nie potrzebujemy żadnych umiejętności programistycznych – wszystkie kursy są od podstaw. Dostępne w języku polskim.

Udemy

Znajdziemy tam kursy na każdy temat od darmowych po płatne, większość po angielsku. Zachęcam do przejrzenia kursów o social media. Kursy są w firmie wideo i znajdziemy tam również produkcje np. Hootsuit czy Uniwersytetu Oxfordzkiego.

Infolia.pl

W kursach wideoonline (płatnych i darmowych) dowiemy się jak tworzyć grafiki, pisać teksty, zajmować się social media czy nawet napisać CV. Znajdziecie tam też moje szkolenie kryzysowe 🙂

 

Książki

Rewolucja social media – Michał Sadowski; Podstawy. Dużo o monitoringu, różne case study. Dobre dla laików, żeby poznawać nieznane obszary marketingu.

Skuteczne social media – Anna Miotk; bardziej zaawansowana lektura dla tych, którzy szukają badań, wskaźników i innego spojrzenia na media społecznościowe.

Lubię to – Dave Keppern; jeśli chcesz zrozumieć na czym polega magia polubienia i siła społecznościowa przeczytaj książkę założyciela jednej z najlepszych agencji w USA.

Media społecznościowe bez ściemy – Jason Falls i Erik Deckers; jeśli jesteś sceptycznie nastawiony/a do social media, to książka dla Ciebie. W wyważony sposób tłumaczą co może być skuteczne, a co jest trochę przereklamowane.

Zarządzanie kryzysem w social media – Monika Czaplicka; więcej o książce znajdziecie tutaj.

 

Podzielcie się swoimi kursami, jakie znacie i książkami, które czytaliście. Stwórzmy dużą bazę 🙂

Dodaj komentarz

3 komentarzy do "Baza wiedzy dla social media ninja"

avatar
  Zapisz się na powiadomienia  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bartosz Rozwadowski
Gość

Wezmę kilka pozycji dla siebie i je wykorzystam. Chociaż jedną książkę już przeczytałem, ale też mam zamiar przeczytać coś jeszcze z wyszczególnionych książek.

Monika Czaplicka
Gość

liczyłam, że coś od siebie dodasz :p