Narzędzia Podstawowa

Analiza konkurencji w sieci

Jedną z ważnych cech w marketingu jest umiejętność obserwowania i analizowania konkurencji. Możemy uczyć się na ich błędach i testować wdrażane przez nich rozwiązania. O tym jak powinna wyglądać analiza konkurencji w sieci – poniżej.

Bardzo fajne darmowe narzędzie pokazująca podstawowe informacje o stronie internetowej lub aplikacji. Odwiedzający, statystyki, źródła ruchu, słowa kluczowe, zainteresowanie odbiorców, geografia ich pochodzenia.

Analizuj działania konkurencji na stronie firmowej, blogu lub dowolnej innej.

http://www.similarweb.com/

Prosta i darmowa analiza wybranego hasztagu na Twitterze, Instagramie, a nawet Facebooku. Przyjrzyj się działaniom konkurencji, ich konkursom czy kampaniom.

https://tagboard.com/

Analiza profilów na Twitterze, Facebooku czy z innych kanałów. Nie potrzebujemy do większości dostępu administracyjnego. Darmowe i bardzo ciekawe.

simplymeasured.com/free-social-media-tools

Chcesz porównać swój fanpage z innymi stronami? Zajrzyj do barometru, który pomoże Ci przeanalizować Twoje działania na Facebooku w kontekście działań innych stron.

http://barometer.agorapulse.com/

Jak radzi sobie Twoja strona pod względem podzieleń się w social media? Zobacz kto się dzielił (backlinki) i ile sherów. Możesz przeszukiwać dowolny temat.

https://app.buzzsumo.com

Nie warto popadać w przesadę porównywania się z innymi, ale nie zaszkodzi od czasu do czasu sprawdzić jak nam idzie – zarówno kanałach społecznościowych, jak i na portalach oraz stronach.

A jak Wasze profile i strony wypadły na tle innych?

Dodaj komentarz

3 komentarzy do "Analiza konkurencji w sieci"

avatar
  Zapisz się na powiadomienia  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tomasz Adamiec
Gość

Buzzsumo <3

Milena
Gość

Nie mogę namierzyć daty, ale widziałam publikację w mediach społecznościowych 🙂 do Twojej tej listy dodałabym na pewno semstorm – narzędzie polskie, które współtworzę. Do zobaczenia podstawowych danych wystarczy darmowe konto, a analiza konkurencji w wyszukiwarkach jest jedną z naszych flagowych funkcji.

Monika Czaplicka
Gość

zaraz przejrzę